Altıeylül Belediyesi, kimsesizlere ve düşkünlere şefkat kucağını açmaya devam ediyor. Altıeylül Belediyesi’nin bünyesinde ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatan ALGEM, evsiz ve sokaklarda yatan Ali Özsolak isimli vatandaşa sahip çıktı.

“O KİŞİNİN VEBALİ BİZİMDİR”

Altıeylül Belediyesi’nin bünyesinde hizmet veren Altıeylül Gelişim Merkezi, yaşamını sokaklarda sürdüren ve akli dengesi yerinde olmayan Ali Özsolak isimli vatandaşa sahip çıktı. Duyarlı vatandaşların ihbarı sonucunda sokaklarda yatan Ali Özsolak’tan haberdar olan Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, “O kişinin vebali bizimdir” diyerek ALGEM ekiplerine konuyla ilgilenmesi için talimat verdi. ALGEM ekipleri sokaklarda yatan ve akli dengesi yerinde olmayan Ali Özsolak’ı sahip çıktı. ALGEM ekipleri; Ali Özsolak’ı temizleyip, üzerindeki elbiseleri değiştirip barınacak yer temin etti. Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’yle irtibata geçen ALGEM ekipleri, Ali Özsolak’ın uzun süreli barınma sorununu çözmek için çalışma yapacaklarını belirtti.

ALGEM MÜDÜRÜ AYAN KONUYLA YAKINDAN İLGİLENDİ

Başkan Avcı’nın talimatıyla harekete geçen ve Ali Özsolak’ın sokaklardan kurtarılması için yapılan çalışmada yer alan ALGEM Müdürü Mustafa Ayan, “  Vatandaşlarımızın bize ulaşması sonucunda hemen harekete geçip Ali Özsolak’ın bulunduğu noktaya geldik.  İlk olarak Ali Özsolak adlı vatandaşımızı alıp bir banyoya götürdük. Temizliğini yaptıktan sonra ALGEM vasıtasıyla üzerindeki elbiseleri değiştirdik. Yine ALGEM’deki görev yapan berberimiz saç tıraşını yaptı. Kalacak yerini ayarladık. Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’yle irtibata geçip vatandaşımızın barındırılması adına neler yapabileceğimi konuştuk.  Bu andan itibar Ali Özsolak Altıeylül Belediyesi ve Devletimizin himayesi altında. Kimlik bilgileri elimizde olmadığından bilmiyoruz ama yaşı tutarsa huzur evine yatıracağız. ALGEM olarak Altıeylül’de ihtiyaç sahibi, yardıma muhtaç insanlara ulaşmak için çalışıyoruz. Ali Özsolak adlı vatandaşımız da yardıma muhtaç vatandaşlarımızdan biridir.”  dedi.

Yorumlar
Yorum Yazmak İçin Tıkla