CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, partisinin seçim ofisi önünde yaptığı basın açıklamasında 14 Mayıs’ta yapılan Cumhurbaşkanlığı seçiminde kazananın olmadığını  Balıkesirli hemşehrilerinin  13. Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ilk turun birincisi yaptığını belirterek teşekkür etti. CHP Genel Başkan Yardımcısı Akın “Ailem dediğim Balıkesir yalanla dolanı ayırdı. Ailem Balıkesir’e yürekten teşekkür ediyorum. 6 gün kaldı. 6 gün sonra iki aday daha önce hiç seçim olmamış gibi yarışa girecek.  Maç 0-0 ilk yarı. İkinci yarıda 28 Mayıs’ta 0-0 olan maçta 1 oy önde olan kazanacak. İnşallah 28 Mayıs’ta Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu kazanacak. Biz bunun için mücadele ediyoruz” dedi.

“SİNAN ATEŞ’E BİLE SAHİP ÇIKAMADILAR”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun göreve gelince 10 milyon mülteciyi geri göndereceğini belirterek “  Ben buradan Balıkesir’den milletime, hemşehrilerime soruyorum bizim gözümüzün nuru, ana kuzusu evlatlarımızı ülkemizden koparan, sınırlarımızı delik deşik eden, Suriyeli milyonları ülkemize dolduranlara mı oy vereceksiniz? Yoksa 10 milyon mülteciyi evine yollayacağım diyen 13. Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na mı oy vereceksiniz? Türkiye Cumhuriyeti’nin temsili T.C.’yi tabelalardan kim kaldırdı ? Bu T.C.’yi kaldırma talimatı verene mi oy vereceksiniz yoksa hiç kimse Türkiye Cumhuriyeti’ni tabelalardan silemez çünkü o Türkiye Cumhuriyeti bizim yüreklerimize kazınmış bir mühürdür diyen 13. Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na mı oy vereceksiniz? Kuva-yi Milliye’nin başkenti Balıkesir’den Erdoğan’a oy vermeyi düşünen hemşehrilerime sesleniyorum. Bakın hemşehrim, ben Kurtuluş Savaşı’nın Kuva-yiMilliyecilerinden İstiklal Madalyası sahibi Ahmet Akın’ın torunuyum. Bizi terörle yan yana getirenlerin alnını karışlarım alnını. Hodri meydan. Öyle atmakla tutmakla olmuyor. Sıkıştığında iftira atan, sıkıştığında bırakın ‘Mevsimlik Millyetçiliği’ günlük milliyetçilik yapan, sıkıştığında onu bunu söyleyenler bizim evladımız ülkücü kardeşimiz Sinan Ateş’e bile sahip çıkamayanlardan ne milliyetçi olur ne de vatansever olur” dedi.

“TERÖR ÖRGÜTLERİYLE MASAYA OTURANLAR KİMLER?”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Akın  “Terörle aynı yağmurda ıslanmadık. Oslo’da görüşenler kimler hemşehrim. Aynı yağmurda ıslananlar kimler? Gel yalvarıyorum diye gözyaşı dökenler kimler? Kimler PKK terör örgütüne çadır mahkemeleri kurdu? Peygamber Ocağı Türk Ordumuza kumpas kuranlarla iş birliği yapanlar kimler? Terörü bitiremediler hemşehrim. Terör örgütleri ile masaya oturanlar terörü bitirebilirler mi? Terörü bitirmek istemiyorlar. Biz ne diyoruz Allahımız şahit Kuva-yi Milliyenin baş şehrinden Allah’ın izniyle önümüzdeki seçimden sonra terörü bitireceğiz, bitirmek istemeyenlere inat bitireceğiz” ifadelerini kullandı.

“TÜRK VATANDAŞLIĞINI SATANDAN MİLLİYETÇİ OLUR MU?”

Akın, “Milletimize soruyorum, terör örgütleri ile kol kola giren, onlarla masaya oturanlar terörü bitirebilirler mi? Bitiremezler. Türk vatandaşlığını 3-5 kuruşa oy uğruna satanlardan milliyetçi olur mu? Olmaz. Erdoğan ve avanesi, yalanlarla, montajlarla, montaj videolarla hile ile yapılmış tüm kara propaganda unsurlarına sarılmıştır. Çok acıdır. Devletin en tepesindeki kişi elinde montaj çakma video ile millete yalan söylemiştir. Yazıklar olsun yalan. Bakın kurgu videolarla yapılan siyasetasla mertçe siyaset değildir. Böyle yapılan siyaset namertliktir. FETÖ taktiklerini iyi öğrenmişler. Milletimizi iftiralarla, yalanlarla, dolanlarla aldatmalarına asla izin vermeyeceğiz. Bütün arkadaşlarımıza, ittifak ortaklarımıza sesleniyorum, bunların yalanlarını gittiğiniz her yerde anlatmak sizin boynunuzun borcudur” diye konuştu.

“AK PARTİ 3 DEFA TERÖRİST ÖCALAN’I ÇIKARMAYA YELTENDİ”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Akın“Şimdi de utanmadan, arlanmadan, namussuzca, namertçe ne diyorlar ‘Öcalan serbest kalacak’ diyorlar. Ya arkadaş burada beni memleketim tanır. Ben milliyetçi bir adamım, biz vatanseveriz. Asla ve asla da milletimizin boynunun öne eğdirmeyiz. Halep oradaysa arşın burada. Biz  ‘İki büyük eserim var birisi Türkiye Cumhuriyeti diğeri Cumhuriyet Halk Partisi’ diyen liderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün emanetine  hep sahip çıktık hep sahip çıkacağız. Lanet olsun terörle bir olanlara, lanet olsun terörle yan yana yürüyenlere. Lanet olsun terörden medet umanlara, lanet olsun onlardan medet umup vatandaşlarımızı kandıranlara. TRT’ye Abdullah Öcalan’ın kardeşini kimler çıkardı hemşehrim? Ak Parti 3 defa hain terör örgütünün başındaki Öcalan’ı 3 defa çıkarmaya yeltendi, isteyenler Meclis tutanaklarına girip baksın. Ak Parti 14 Mayıs’ta Hizbullah’ın temsilcisi HÜDAPAR’ı meclise soktu” dedi.

“ELİNİZİ VİCDANINIZA KOYUN”

Ahmet Akın, “Milletimiz 28 Mayıs’ta halkına yalan söyleyen bir Cumhurbaşkanını seçmeyecektir biz buna yürekten inanıyoruz. 28 Mayıs’ta Türkiye için bir karar vereceğiz. Elimizi vicdanımıza koyacağız. 6 günümüz kaldı. Sandığa gidip 13. Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu Saraya değil Saray gençlerimizde kalacak oraya hizmet edecek Çankaya Köşküne Mustafa Kemal Atatürk’ün emanetini olduğu yer Kemal  Kılıçdaroğlu gidecek. Kemal Kılıçdaroğlu asla masaya terörle oturmadı ve asla oturmayacak. Masaya oturanlardan da çatır çatır hesap soracak.  Büyük bir samimiyetle karşınıza geldim. 28 Mayıs’ta vatanını seven herkes sandığa gitsin. Ben işi buraya kadar getirdim. Ben 21 yıl iktidarda olup Balıkesir’e bir Bakan veremeyen beceriksizliklere karşı evladınız olarak Bakan olmayı kapınıza getirdim. Benim görevim buydu yaptım. Balıkesir’den bütün vatandaşlarımızdan Kemal Kılıçdaroğlu’na destek istiyorum” ifadelerini kullandı. Burcu DEMİR