Seçimlere dair kesin sonuçlar 30.05.2023 tarihli Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayınlandı. Seçim sonuçlarının yayınlanmasıyla kulislerde hareketlilik başlıyor. Kabine listesi şekillendi mi?

Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın’ın yaptığı açıklamaya göre Bakanlar Kurulu’nun Cuma günü belli olması bekleniyor. Edinilen kulis bilgilerine göre Acun Ilıcalı’nın amcası Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı’nın Ulaştırma ve Altyapı Bakanı olması bekleniyor. Peki Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı Kimdir?

Acun Ilıcalı’nın amcası olan Mustafa Ilıcalı, 15 Haziran 1954 tarihinde Erzurum'da doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi'nden mezun oldu. Yüksek lisans ve doktora çalışmalarını Ulaştırma üzerine yaptı. İnşaat mühendisliği alanında 2002 yılında profesörlük unvanı alan Ilıcalı; Yıldız Teknik, Bahçeşehir ve İstanbul Ticaret üniversitelerinde profesör olarak görev yaptı.

2002-2007 yılları arasında 22.dönem Erzurum milletvekili olarak görev yapan Ilıcalı, 2008 yılı itibarıyla de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı danışmanlığı yapmıştı. Kasım 2015 seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi'nden 26. dönemde tekrar Erzurum Milletvekiliği'ne seçildi.