BASİAD Yönetim kurulu Başkanı Abdullah Bekki, 1 Mayıs dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak, işçi ve işverenin birbirinden ayrı düşünülemeyecek iki asli unsur olduğunu, Balıkesir’in hedeflerine emekçi-girişimci dayanışmasıyla ulaşacağını söyledi.

“EMEKÇİ KARDEŞLERİMİZ OLMADAN BİZLER TEK BAŞIMIZA BİRŞEY İFADE ETMEYİZ”
BASİAD Başkanı Abdullah Bekki, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısı ile açıklamalarda bulundu. Ülke ekonomisi olarak zor günlerden geçtiğimiz bu günlerde işveren-işçi ilişkisinin ve ortaya konacak işbirliğinin büyük önem ifade ettiğini belirten Bekki konu ile ilgili şu açıklamayı yaptı;
“Girişimci ve sanayici olmadan emekçilerimiz, emekçi kardeşlerimiz olmadan da bizler tek başımıza bir şey ifade etmeyiz. İşçi ve işveren birbirinden ayrı düşünülemeyecek iki asli unsurdur. Bizler işçi ve işveren örgütleri olarak çıkarlarımız farklı da olsa; mesele ülke meselesi, millet meselesi olduğunda ne mutlu ki, tek yumruk olmayı, birbirimizi sevmeyi ve anlamayı başarmış bir toplumun temsilcileriyiz. Dolayısıyla Balıkesir’in hedeflerine ulaşması, milli gelirini artırması ve daha müreffeh daha güzel günler görmesinin yolu, emekçi ve girişimcinin dayanışmasından geçer. Bu vesileyle Balıkesir iş dünyası adına, emeğin ve alın terinin kutsal sayıldığı, adaletli paylaşımın esas alındığı bir medeniyetin mensupları olarak, bütün emekçi kardeşlerimin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü tebrik eder, refah, sağlık ve mutluluk dilerim.”