Bugünkü yazımda sizler için Dünya'nın en 'Abartılan' şehirlerini araştırdım. Araştırdığım şehirlerin içerisinde Paris, Londra ve Antalya da var.

Yaptığım araştırmalar sonucu Turistlerin bir geziden hayal kırıklığına uğrama olasılıklarını' ölçmek üzere çalışma yapılmış, 85 farklı seyahat noktası için yapılan binlerce yorum değerlendirilmiş.

Böylece gezginleri hayal kırıklığına uğratma olasılığı en yüksek olan şehirler bir başka ifadeyle de dünyanın en abartılan şehirler listesi oluşturuldu.

Sizin için anlattığım bu Liste oluşturulurken popüler seyahat değerlendirme platformlarındaki 85 farklı seyahat noktasının en çok yorum alan cazibe merkezleri de çalışmaya dahil edilmiş.

Bu çalışmalara göre Bangkok'un bir turisti hayal kırıklığına uğratma oranı yüzde 16,6. Tayland'ın başkentinde en çok hayal kırıklığı yaratan cazibe noktası ise Khaosan Yolu olmuş.

Türkiye'nin turizm başkenti Antalya da en çok abartılan şehirler listesinde yer alıyor.

Hem de ikinci sırada! Yapılan bazı analiz çalışmalarına göre, Antalya'nın bir turisti hayal kırıklığına uğratma ihtimali yüzde 16,5. ,

Bir diğer yandan ise Water Planet Aqua Park, Antalya'nın en fazla şekilde abartılan cazibe noktası.

Yapılan Listesinin üçüncü sırasında ise yüzde 15,8 hayal kırıklığına uğratma oranıyla Singapur bulunuyor.

Binlerce turistin popüler seyahat platformlarında yaptığı yorumlara göre Singapur'un beklendiği gibi çıkmayan cazibe merkezi Orchard Road.

Listenin ilk beş basamağında ise Almanya'nın Münih ve İtalya'nın Rimini şehirleri bulunuyor. Münih, yüzde 15,7, Rimini ise yüzde 14,2 hayal kırıklığına uğratma oranına sahip.