Çok Okunanlar

ÜÇPINAR İLK VE ORTAOKULU’NDAN ŞİİR DİNLETİSİ VE SERGİ

Karesi Üçpınar İlk ve Ortaokulu tarafından 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabülü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü münasebetiyle düzenlenen “Korkma! Asım’ın Nesli Akif’in Yolunda” isimli şiir dinletisi ve fotoğraf sergisi Yaylada AVM giriş katında gerçekleşti

Üçpınar İlk  ve Ortaokulu Müdürü Cemil Çakır’ın açılış konuşmasıyla başlayan program, protokol üyeleri tarafından fotoğraf sergisinin açılışı ile devam etti. İstiklal şairi Mehmet Akif Ersoy’a ait fotoğrafların  ve şiirlerin  yer aldığı sergi büyük ilgi gördü. İstiklal Marşı’nın TBMM’ye sunulmuş orijinal metni ile hat yazılarıyla süslenmiş hali de sergide yer aldı .Fotoğraf sergisinde Mehmet Akif’e ait fotoğrafların yanı sıra “Mehmet Akif ve Balıkesir Sevgisi” isimli bölüm de büyük ilgi gördü. Mehmet Akif Ersoy’un Balıkesir için yazdığı “Karesi” şiiri ile 06.02.1921 tarihinde Zağnos Paşa Camisi’nde verdiği Cuma Hutbesi büyük boy panolara basılırken bu eserler öğrenciler tarafından da sergilendi. 

“MEHMET AKİF ŞİİRLERİ SESLENDİRİLDİ”

Ayrıca sergi boyunca Türkçe Öğretmeni Tuncay Okay tarafından oluşturulan “Üçpınar Ortaokulu Asım’ın Nesli Kültür ve Edebiyat Topluluğu” öğrencileri tarafından sunulan şiir dinletisinde de Mehmet Akif’e ait şiirler fon müziği eşliğinde seslendirildi. Bu topluluğun kuruluşunu amacının ise her Türk gencinin yarınlara daha güvenle bakabilmesi için Asım gibi yaşaması dahası Asım olması gerektiği ve öğrencilerimizin ecdatlarını tanımaları,nasıl bir millete mensup olduklarının farkına varmaları için böyle bir topluluk oluşturulduğu belirtildi.

KONUKLARA ANLIMLI HEDİYE

Yaylada AVM giriş katında gerçekleştirilen programda toplam 140 fotoğraf sergilendi. Programda; 32 öğrenci ve 5 öğretmen görev aldı. Program esnasında 12 adet şiir seslendirildi. Programa katılan konuklara İstiklal Marşı’nın TBMM’ye sunulu hali kraft kağıda basılı şekli ile hediye edildi. Öğrencilerin öğretmenleri rehberliğinde yaptıkları araştırmalar sonucunda oluşturdukları bu fotoğraf sergisi ve şiir dinletisi büyük ilgi gördü.

Programa; Karesi ilçe Kaymakamı Abdülkadir Demir, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Günnü ve birçok kurum müdürü katılım sağladılar.

AK PARTİLİLER SEÇİM ZAFERİNİ KUTLADI

AK PARTİLİLER SEÇİM ZAFERİNİ KUTLADI

ŞEHİDİMİZİ GÖZYAŞLARIYLA UĞURLADIK

KILIÇDAROĞLU'NDAN BALIKESİR MİTİNGİ

İNCE BALIKESİR'DEN ENİŞTE OYU İSTEDİ

TÜRKİYE ŞAHLANACAK

BİGADİÇ ET VE SÜT FESTİVALİ RENKLİ GEÇTİ

Haber Gündemi

77,8 milyon dolarlık uçak İstanbul'da
THY reklam filmi Süper Bowl finalinde yayınlandı
Toplu taşımada sivil denetim uygulaması başladı
Başkan Kılıç: Kağıthane yatırımcıların gözdesi oldu