Çok Okunanlar

SÜS BİTKİLERİ YETİŞTİRİCİLİĞİNİN ÖNEMİ ARTTI

Tıbbi Aromatik Bitkiler ve Süs Bitkileri Fidesi Yetiştiriciliği Kursu’nu tamamlayan kursiyerlerin sertifika dağıtım törenine katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu “Çevrelerinde yeşil görme isteği, insanlarımızda saksılı süs bitkilerini odalarında, salonlarında yani yaşam alanlarında yetiştirme arzusunu doğurduğu için süs bitkileri yetiştiriciliğinin önemi arttı.” dedi

Otel Basri’de gerçekleştirilen ödül töreninde Tıbbi Aromatik Bitkiler ve Süs Bitkileri Fidesi Yetiştiriciliği Kursu’nu başarıyla bitiren kursiyerlerin sertifika dağıtım törenine; Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Mekin Tüzün ve kursiyerler katıldı.

“YAŞAMA SEVİNCİ VERİYOR”

Törende konuşan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, kursu bitiren kursiyerlere başarılar dilerken; özetle şunları dile getirdi:“Günümüzde hızlı kentleşme, insanları doğaya ve yeşile hasret bırakmaktadır. Son yıllarda kırsal bölgelerden kentsel bölgelere göçün hızlanması neticesinde, şehir merkezlerinde yaşayan insanlarımızın nüfus yoğunluğu gittikçe artmış bulunmaktadır.Şehirde yaşamakta olan insanlarımız nereye baksa; binalar, yollar, arabalar, köprüler ve benzeri yapılarla karşılaşmaktadır. Çevrelerinde yeşil görme isteği, insanlarımızda saksılı süs bitkilerini odalarında, salonlarında yani yaşam alanlarında yetiştirme arzusunu doğurmuştur. Böylelikle süs bitkileri yetiştiriciliğinin önemi artmıştır. Bunun sonucu olarak da çöllerde, tropik bölgelerde, ormanlarda ve benzeri yerlerde doğal olarak yaşayan pek çok süs bitkisi, saksı ortamında da yetiştirilmeye başlanmıştır.

Çeşitli saksı, kap ve kasalarda da yetiştirilen ve salon, vitrin, oda, koridor gibi yaşam alanlarında yeşil bir ortam oluşturulmak için kullanılan süs bitkileri insanlarımıza müthiş bir yaşama sevinci ve sinerji vermektedir. Günlük uğraşlarımızın vücudumuza yorgunluk verdiği zamanlarda, evde koltuğumuza uzanıp sonuçsuz düşüncelerle zihnimizi yormamak istiyorsak, çiçeklerle ve süs bitkileri ile uğraşarak, onlarla ilgilenerek hem tatlı bir uğraş vermiş, hem de hayatımıza sinerji katarak yaşam kalitemizi yükseltmiş oluruz. Bu bağlamda Balıkesir Milli Eğitim Müdürlüğü, Balıkesir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile birlikte Balıkesir Büyükşehir Belediyemizin de katkılarıyla yapılan ortak iş birliği protokolü çerçevesinde; Karesi Kent Konseyi Tarım ve Hayvancılık Çalışma Grubu üyelerine Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı toplantı salonunda 16 Nisan 2018-26 Haziran 2018 tarihleri arasında ‘’Süs Bitkileri Yetiştiriciliği Kursu’’ büyük bir başarı ile uygulanmıştır. Mutlu ve Huzurlu Şehir Balıkesirimizin güzel insanlarına büyük bir faydası olan ‘Süs Bitkileri Yetiştiriciliği Kursuna’ katılmış olan 55 kişilik güzide kursiyerlerimizi tebrik eder, sertifikalarının hayırlı ve uğurlu olmasını dilerim.”

‘15 TEMMUZ RUHU BİZİMLE'

KARESİ'DE LAVANTA HASADI YAPILDI

TIP FAKÜLTESİNDE MEZUNİYET SEVİNCİ

‘BALIKESİR AROMATİK BİTKİLERİN MERKEZİ OLACAK'

AK PARTİLİLER SEÇİM ZAFERİNİ KUTLADI

ŞEHİDİMİZİ GÖZYAŞLARIYLA UĞURLADIK

KILIÇDAROĞLU'NDAN BALIKESİR MİTİNGİ

Haber Gündemi

77,8 milyon dolarlık uçak İstanbul'da
THY reklam filmi Süper Bowl finalinde yayınlandı
Toplu taşımada sivil denetim uygulaması başladı
Başkan Kılıç: Kağıthane yatırımcıların gözdesi oldu