Çok Okunanlar

OLAYLAR VE GERGİNLİKLER KONGRENİN ÖNÜNE GEÇTİ

AK Parti Karesi İlçe Kongresi’nde yaşanan olayların yankıları hala devam ediyor. AK Parti Genel Merkezi tarafından ilçe başkanı olarak işaret edilen Mesut Baytekin’in karşısına Akın Emiroğlu’nun aday olmasıyla başlayan gerginlik kongrenin önüne geçti.

 “Şeffaf ve demokratik bir ortamda seçime girmek istiyorum” diyen Akın Emiroğlu’nun adaylığı sonrası Divan Heyeti, daha önceki kongrelerde yapmadığı bir uygulamayı tercih etti. Divan Heyeti’nin, AK Parti Karesi İlçe Kongresi’nde aday olan başkan adaylarının yönetim kurulu üyeleri, ilçe ve il delege listelerini okumasıyla birlikte Genel Merkezin adayı Mesut Baytekin’in karşısına aday çıkan Akın Emiroğlu’nun listesinde yer alan birçok kişi “Haberim olmadan listeye yazıldım” gerekçesiyle duruma itiraz etti. Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve Karesi Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Hocaoğlu, isimleri Akın Emiroğlu’nun delege listesinde okununca “Bu durumdan haberimiz yok, bu listede yer almak istemiyoruz” diye itirazda bulundu. Genel Merkezin karşısında durmamak adına birçok kişinin Emiroğlu’nun listesinden istifasıyla ­sonuçlanan süreçte İl Koordinatörü Muhammed Balta’nın, Balıkesir basınına yönelik sert sözleri de dikkat çekti.

BALTA BASIN MENSUPLARINA ÇATTI

Delege listesinde yer alan kişilerin isimlerinin okunduğu anda AK Parti Balıkesir İl Koordinatörü ve Trabzon Milletvekili Muhammed Balta, basın mensuplarına sert çıktı. Kendi aralarında konuşan basın mensuplarının kongre hakkında yorum yapmasına hiddetlenen Balta, “ “Burada partimiz dışındaki insanların yorum yapması mümkün değil. Bu partiyi bizden başka iyi düşünen yok. Sizler daha iyi mi düşünüyorsunuz? Basın mensupları görevini yapacaksa yorum yapmadan görevini yapabilirler. Eğer böyle devam ederse dışarıya almak durumunda kalabiliriz. Bu partinin gelecekle ilgili kararı delegeler ve dava arkadaşlarımız verir. Bizden başka bu partiyi düşünecek olan yok. Dışarıda yazıp çizeceksiniz, partiyi parçalamaya çalışacaksınız, burayı da karıştırmaya çalışacaksınız. Buna müsaade etmem.

“AK DAVAYA NİFAK TOHUMU EKMENİZE İZİN VERMEM”

Bu parti 14 Ağustos 2001 yılında kuruldu. Bu partinin rotasını millet çizdi. Biz millet ve dava arkadaşlarımızın söylediğini yaparız. Burada laf söyleyen insanlar kapatma davasında neredeydiler, neredeydi? Bu partinin liderinin önünü kesmek isteyen insanlara karşı neredeydiler? Biz 14 Ağustos 2001 yılında kurucu genel başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasında kefenimizi giyerek yola çıktı. Benim il başkanıma, benim milletvekilime hakaret edip buraya da gelip AK davaya nifak tohumu ekmeye çalışamazsınız. Buna partili arkadaşlarımız ve Balıkesirliler izin vermez. Bu nifak tohumu ekmeye çalışan insanlara siz sandıklarda gereken dersleri verdi sizde burada da ders vereceksiniz” dedi.

BALTA AKIN EMİROĞLU’NU DA HEDEF ALDI

Basın mensuplarına yönelik konuşmasının arasında başkan adayı Akın Emiroğlu’nu da eleştiren Muhammed Balta, “ Bir ay önce partiden istifa edeceksin sonra gelip burada aday olacaksın, böyle bir şey yok. Yok, öyle bir şey”  

KIRCI MUHALEFETİ ELEŞTİRDİ AMA

AK Parti Karesi İlçe Kongresi’nde ana muhalefet partisine çatan Milletvekili Sema Kırcı, CHP’nin İstanbul’da kongrelerini yapamadığını, ancak aynı durumun AK Parti’de yaşanmadığını iddia etti. Kırcı,  “Şimdide bir bayrak yaşanıyor. Karesi’de de bu heyecanla tamamlanacak. Bizim partimiz teşkilatçı bir parti, öyle muhalefet partilerinin kongreleri gibi sandalyelerinin havada uçuştu, birbirlerine medya üzerinden pis lafların söylendiği kongreler değildir. Görüyorsunuz, ana muhalefet partisi İstanbul kongrelerini yapamıyorlar. Çünkü bir dava üzerinde birleşemeyen insanların, menfaat üzerinde birleşen insanların hiçbir zaman dostlukları daimi olmaz. Bizim partimiz böyle bir parti” dedi.

ÖNCE BASINI ÇIKARTTI SONRA EMİROĞLU’NUN LİSTESİNİN KABUL OLMADIĞINI AÇIKLADI

Protokol konuşmalarının ardından Divan Heyeti Başkanı Muhammed Balta, basın mensuplarını salondan çıkartmasının ardından seçime tek listenin gireceğini beyan etti. İtiraz süresinin tamamlanmasının ardından Akın Emiroğlu’nun listesindeki birçok ismin istifası sonrası Emiroğlu’nun adaylığının Divan Heyeti tarafından kabul edilmediğini ve seçime Mesut Baytekin’in listesinin gireceğini açıkladı.

Kaynak: Ekspres Gazetesi

ŞEHİDİMİZİ GÖZYAŞLARIYLA UĞURLADIK

KILIÇDAROĞLU'NDAN BALIKESİR MİTİNGİ

İNCE BALIKESİR'DEN ENİŞTE OYU İSTEDİ

TÜRKİYE ŞAHLANACAK

BİGADİÇ ET VE SÜT FESTİVALİ RENKLİ GEÇTİ

İPLERLE RESİM YAPTILAR

DURSUNBEY'DE 23 NİSAN COŞKUSU

Haber Gündemi

77,8 milyon dolarlık uçak İstanbul'da
THY reklam filmi Süper Bowl finalinde yayınlandı
Toplu taşımada sivil denetim uygulaması başladı
Başkan Kılıç: Kağıthane yatırımcıların gözdesi oldu