Bunları da Beğenebilirsiniz

OKUMA YAZMA SEFERBERLİĞİ KURSLARINA YOĞUN İLGİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından başlatılan okuma yazma seferberliği kapsamında Dursunbey Halk Eğitim Merkezi'nin kurslarına katılan kursiyerlere, Dursunbey Belediyesi tarafından eğitim seti hediye edildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın bir televizyon programına katılarak yaptıkları okuma-yazma seferberliği sonrası tüm Türkiye’de olduğu gibi Dursunbey’de de vatandaşlar bu kampanyaya ilgi göstermeye devam ediyor.

Dursunbey genelinde açılan 23 derslikte toplam 153 kişi okuma yazma kurslarına kayıt olurken, bu sayının kademeli olarak artacağı bildirildi. Üçeylül İlkokulu’nda gerçekleşen kurslara katılan; Dursunbey Kaymakamı Nurettin Yücel, Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Gökdemir tüm kursiyerleri tebrik ettiler.

Kursiyerlere Belediye tarafından hazırlanan eğitim setini hediye eden Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, bu kurslarda devamlılığın çok önemli olduğunu vurguladı. Kursların devamlılığını sağlamak için Belediye olarak her türlü desteğe hazır olduklarını ifade eden Başkan Bahçavan, katılımcılara başarılar diledi.

"23 KURSA 153 KİŞİ KAYIT OLDU"

Kurslar hakkında bilgi veren İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Gökdemir, Halk eğitim Merkezi Müdürlüğü aracılığı ile İlçe genelindeki tüm mahallelere ulaşıldığını belirtti. Gökdemir; “Sayın Cumhurbaşkanımızın ve kıymetli eşleri eşleri himayelerinde başlatılan okuma yazma seferberliği çalışması kapsamında 13 kırsalda 10’da merkez’de olmak üzere 23 kursta 153 vatandaşımıza kurs açıldı. Hasta, yatalak, evinden çıkamayacak yaşlı olan vatandaşlarımız içinde evlerinde eğitim verilmektedir. İki ay sürecek bu kurslar inşallah hayırlara vesile olur.” dedi. İHA

BELEDİYESİNİN 2018 PROJELERİ

BALIKESİR EMITT'TE

KAZDAĞLARI'NIN SOĞUK GÜZELLİĞİ FOTOĞRAF KARELERİNE YANSIDI

TÜİK'in Yaşam Memnuniyeti Araştırması'nın sonuçları açıklandı

Çok Okunanlar

Ankara Marka Festivali kapılarını açtı

Teknoloji devlerini geride bıraktı

Otogazda indirim bekleniyor

Marmaris'in birbirinden güzel koyları

Burada çocuklar öğrendiklerini velilere öğretiyor

Beyaz eşya rekor kırdı

Haber Gündemi

77,8 milyon dolarlık uçak İstanbul'da
THY reklam filmi Süper Bowl finalinde yayınlandı
Toplu taşımada sivil denetim uygulaması başladı
Başkan Kılıç: Kağıthane yatırımcıların gözdesi oldu
İstanbul'a yeni bir çocuk üniversitesi geliyor
Göçmenlere THY'den bilet müjdesi
Hamburgerin anavatanında gözleme
Internet bağımlılığı sizi hayattan soyutlamasın

Son Eklenenler

Camilere standart geliyor
PokemonGo, 2016'da Facebook'u da salladı!
İşte Taksim'e yapılacak cami
Silivri'deki bu lisenin coğrafya dersliğinde yok yok