Çok Okunanlar

OKUMA YAZMA SEFERBERLİĞİ KURSLARINA YOĞUN İLGİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından başlatılan okuma yazma seferberliği kapsamında Dursunbey Halk Eğitim Merkezi'nin kurslarına katılan kursiyerlere, Dursunbey Belediyesi tarafından eğitim seti hediye edildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın bir televizyon programına katılarak yaptıkları okuma-yazma seferberliği sonrası tüm Türkiye’de olduğu gibi Dursunbey’de de vatandaşlar bu kampanyaya ilgi göstermeye devam ediyor.

Dursunbey genelinde açılan 23 derslikte toplam 153 kişi okuma yazma kurslarına kayıt olurken, bu sayının kademeli olarak artacağı bildirildi. Üçeylül İlkokulu’nda gerçekleşen kurslara katılan; Dursunbey Kaymakamı Nurettin Yücel, Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Gökdemir tüm kursiyerleri tebrik ettiler.

Kursiyerlere Belediye tarafından hazırlanan eğitim setini hediye eden Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, bu kurslarda devamlılığın çok önemli olduğunu vurguladı. Kursların devamlılığını sağlamak için Belediye olarak her türlü desteğe hazır olduklarını ifade eden Başkan Bahçavan, katılımcılara başarılar diledi.

"23 KURSA 153 KİŞİ KAYIT OLDU"

Kurslar hakkında bilgi veren İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Gökdemir, Halk eğitim Merkezi Müdürlüğü aracılığı ile İlçe genelindeki tüm mahallelere ulaşıldığını belirtti. Gökdemir; “Sayın Cumhurbaşkanımızın ve kıymetli eşleri eşleri himayelerinde başlatılan okuma yazma seferberliği çalışması kapsamında 13 kırsalda 10’da merkez’de olmak üzere 23 kursta 153 vatandaşımıza kurs açıldı. Hasta, yatalak, evinden çıkamayacak yaşlı olan vatandaşlarımız içinde evlerinde eğitim verilmektedir. İki ay sürecek bu kurslar inşallah hayırlara vesile olur.” dedi. İHA

AK PARTİLİLER SEÇİM ZAFERİNİ KUTLADI

AK PARTİLİLER SEÇİM ZAFERİNİ KUTLADI

ŞEHİDİMİZİ GÖZYAŞLARIYLA UĞURLADIK

KILIÇDAROĞLU'NDAN BALIKESİR MİTİNGİ

İNCE BALIKESİR'DEN ENİŞTE OYU İSTEDİ

TÜRKİYE ŞAHLANACAK

BİGADİÇ ET VE SÜT FESTİVALİ RENKLİ GEÇTİ

Haber Gündemi

77,8 milyon dolarlık uçak İstanbul'da
THY reklam filmi Süper Bowl finalinde yayınlandı
Toplu taşımada sivil denetim uygulaması başladı
Başkan Kılıç: Kağıthane yatırımcıların gözdesi oldu