Bunları da Beğenebilirsiniz

'NEREDE OLURSAN OL YANINDAYIM’ PROJESİ BAŞLADI

Karesi Kaymakamlığı ve Karesi Belediyesi, ilçede yaşayan; alzheimer, demans hastaları, zihinsel engelli çocuk ve yetişkinlerin karşılaştığı kaybolma vakalarının önlenmesi için 'Nerede Olursan Ol Yanındayım’ Projesi’ni başlattı

Karesi Kaymakamlığı ve Karesi Belediyesi, sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini daha ekledi. Balıkesir Sakatlar Derneği ve Balıkesir Alzheimer Hastalarını Destekleme Derneği'nin çözüm ortaklığında; Karesi Kaymakamı Abdulkadir Demir ve Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz 'Nerede Olursan Ol Yanındayım’ Projesi’nin protokolünü imzaladı. Alzheimer, demans hastaları, zihinsel engelli çocuk ve yetişkinleri kapsayan projede GPS Takip Saati sistemi kullanılacak. Bu sistem sayesinde aileler saati takan hastalarını anbean takip edebilecek. Saati takan hastalar, üzerinde bulunan düğmeye basarak acil yardım çağrısında bulunabilecek.

100 VATANDAŞTA UYGULANACAK
Karesi Kaymakamlığı ve Karesi Belediyesi'nin uyumlu çalışması sonucunda yeni bir projeye daha imza attıklarını açıklayan Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz "Bu projeyi Karesi'de yaşayan ve aciliyet gerektiren ilk 100 vatandaşımız ile başlatıyoruz. Hastalarımız ve özel çocuklarımızın kollarına GPS takip saatleri takacağız, bu saatleri de takip edebilmeleri için aile yakınlarının telefonlarına yazılım yükleyeceğiz. Proje sayesinde alzheimer, demans rahatsızlıkları olan hastalarımızın evini unutma ve geldiği yolu bulamama sonucunda kaybolmalarını önleyeceğiz. Zihinsel engelli çocuklarda ve yetişkinlerde de benzer vakaların görülmesi üzerine projeyi biraz daha genişleterek insanlarımızın hayatını kolaylaştırmak istedik" dedi. Başkan Yılmaz, 'Nerede Olursan Ol Yanındayım’ Projesi’nin verimli olması sonucunda ihtiyaca göre GPS takip saat sayısının artırılabileceğini söyledi.

"TÜRKİYE'YE ÖRNEK OLACAĞIZ"
Kaybolma gibi acı haberlere son verebilmek adına proje oluşturulduğunu belirten Karesi Kaymakamı Abdulkadir Demir "Karşılaştığımız kötü örneklerin önüne geçebilmek için ortaya bu projemizi çıkardık. Karesi İlçesi'nde yaşayan alzheimer, demans rahatsızlığı görülen yaşlıların ve zihinsel engelli çocuklarımızın aileleri tarafından bilgisayarlar veya akıllı telefonlar yoluyla kolayca takip edilebilirliğini artıracağız. Hem de bu tür vakalarda ilgili birimlerimizin ve sağlık kuruluşlarının anında harekete geçme ve gereklilik halinde intikalini sağlayabilmesini amaçlıyoruz. Pilot uygulamanın yerelde tamamlanarak ulusal ölçekte örnek teşkil etmesi istiyoruz." dedi.

BELEDİYESİNİN 2018 PROJELERİ

BALIKESİR EMITT'TE

KAZDAĞLARI'NIN SOĞUK GÜZELLİĞİ FOTOĞRAF KARELERİNE YANSIDI

TÜİK'in Yaşam Memnuniyeti Araştırması'nın sonuçları açıklandı

Çok Okunanlar

Ankara Marka Festivali kapılarını açtı

Teknoloji devlerini geride bıraktı

Otogazda indirim bekleniyor

Marmaris'in birbirinden güzel koyları

Burada çocuklar öğrendiklerini velilere öğretiyor

Beyaz eşya rekor kırdı

Haber Gündemi

77,8 milyon dolarlık uçak İstanbul'da
THY reklam filmi Süper Bowl finalinde yayınlandı
Toplu taşımada sivil denetim uygulaması başladı
Başkan Kılıç: Kağıthane yatırımcıların gözdesi oldu
İstanbul'a yeni bir çocuk üniversitesi geliyor
Göçmenlere THY'den bilet müjdesi
Hamburgerin anavatanında gözleme
Internet bağımlılığı sizi hayattan soyutlamasın

Son Eklenenler

Camilere standart geliyor
PokemonGo, 2016'da Facebook'u da salladı!
İşte Taksim'e yapılacak cami
Silivri'deki bu lisenin coğrafya dersliğinde yok yok