Çok Okunanlar

LİMAK’A ENERJİDE ÖRNEK ŞİRKET ÖDÜLÜ

"Türkiye'ye Enerji Veren Kadınlar" Ödülleri İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Törende Balıkesir’de de hizmet veren ‘Enerjide Örnek Şirket Ödülü’nün sahibi Limak Uludağ Elektrik oldu

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından ilki düzenlenen "Türkiye'ye Enerji Veren Kadınlar" ödül töreni İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın da iştirak ettiği törenle sahiplerine verildi.

Jüri başkanlığını Güler Sabancı’nın yaptığı yarışmada en çok kadın istihdamı gerçekleştiren şirketlerin değerlendirildiği “Enerjide Örnek Şirket” kategorisinde ödülü Balıkesir’de de hizmet veren Limak Uludağ Elektrik aldı. Bakan Berat Albayrak ödülü, şirket adına Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir'e takdim etti.

  “SEKTÖRDE KADIN GİRİŞİMCİ SAYISI ARTMALI”

Törende konuşma yapan Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir “Bu ödülü kızım Ebru Özdemir’in almasını isterdim. Kendisi Dünyanın en uzun köprüsünü yapacağımız Çanakkale Köprüsü kredi anlaşması için Güney Kore’de. Sizlere sevgilerini iletti. Limak Grubu olarak yaptığımız her girişime kadın eli değiyor. Bu sorumluluk bilinciyle gerçekleştirdiğimiz işlerin ödüllendiriliyor olması bizim için bir gurur ve motivasyon kaynağı oluyor. Sektör olarak girişimci kadın sayısını artırmak ve destelemek görevimiz. 2018’de de ödüle layık görülecek hizmetler üretmek için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

“KADIN ÇALIŞAN ORANI TÜRKİYE VERİLERİNİN ÜZERİNDE”

Türkiye’de kadın çalışan oranı %27,5 ikenHayatı Aydınlatıyoruz” sloganıyla yola çıkan ve Limak Yatırım kuruluşu olan Limak Uludağ Elektrik Perakende Satış A.Ş. yüzde 35 kadın yönetici ve yüzde 49 kadın çalışan oranı ile en çok kadın istihdamı gerçekleştirerek ödüle layık görüldü. Şirketin insan kaynakları politikalarında; personel alım, terfi ve ücretlendirmelerinde ayrım gözetmeksizin kadın-erkek eşitliği destekleniyor.

KILIÇDAROĞLU'NDAN BALIKESİR MİTİNGİ

İNCE BALIKESİR'DEN ENİŞTE OYU İSTEDİ

TÜRKİYE ŞAHLANACAK

BİGADİÇ ET VE SÜT FESTİVALİ RENKLİ GEÇTİ

İPLERLE RESİM YAPTILAR

DURSUNBEY'DE 23 NİSAN COŞKUSU

EDREMİT'TE ÇOCUK BAYRAMI SEVİNCİ

Haber Gündemi

77,8 milyon dolarlık uçak İstanbul'da
THY reklam filmi Süper Bowl finalinde yayınlandı
Toplu taşımada sivil denetim uygulaması başladı
Başkan Kılıç: Kağıthane yatırımcıların gözdesi oldu