Çok Okunanlar

KUL HAKKI YEMEM, YEDİRMEM!

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Sembol Medya Grup Başkanı Semih Bolluk ile EKSPRES Genel Yayın Yönetmeni Sedat Boldan'ın konuğu oldu

Altıeylül ilçesiyle ilgili genel bir fotoğraf çeken Başkan Hasan Avcı, ilk hedefinin 2019'a kadar ilçesini en iyi şekilde temsil etmek, kul hakkı yemeden görev süresini tamamlamak olduğunu söyledi. Altıeylül Belediyesi'nin çalışmaları hakkında bilgi veren Avcı, belediyenin sosyal işleriyle ilgilenen, ihtiyaç sahiplerine yardım yapan iştiraki ALGEM'e özel önem verdiğinin altını çizdi. Avcı, "Büyükşehir Belediye Başkanımız Zekai Kafaoğlu'nun Altıeylül Belediye Başkanlığı döneminde hayata geçirdiği ALGEM projesi birçok ihtiyaç sahibinin derdine derman oldu. Şehirde çok sayıda yardıma muhtaç hemşehrimiz var. Bizim de bu koltukta taşıdığımız bir sorumluluk var. Önceliğimiz onlara yardımcı olmak. Bu amaçla 500 bin TL olan ALGEM bütçesini 3 milyon TL'ye çıkardık. Hedefimiz bu rakamı 5 milyon TL'ye çıkarmak. Tabi bunun için çeşitli kalemlerde kısıtlamaya gideceğiz. Buna medya da dahil. Bunun için bize kızan, gönül koyan olabilir, canları sağ olsun. Ama öncelik ihtiyaç sahipleri. Ben bu makamda oturduğum müddetçe ne kul hakkı yerim, ne de kimseye yediririm" dedi.

2018'İN İLK YARISI İMAR PLANLARI TAMAMLANACAK

Altıeylül ilçesinin imar planlaması ile ilgili de konuşan Başkan Avcı, 1/5000 ölçekli uygulamanın ardından tamamlanan 1000'lik planların da tamamlandığını, bununla ilgili küçük pürüzlerin de giderilmesinin ardından 2018'in ilk yarısı parselasyon ihalesinin de tamamlanacağının müjdesini verdi. Bir süredir ruhsat problemi yaşayan inşaat sektörünün sıkıntılarının hallolduğunu belirten Avcı, "Şu anda Altıeylül Belediyesi'nde inşaat ruhsatlarıyla ilgili bir sorun yok, ruhsatları hızlı bir şekilde veriyoruz. Altıeylül ilçesi mimari açıdan güzel bir hal alacak" diye konuştu.

ADAYIMIZ ZEKAİ KAFAOĞLU OLUR

2019 seçimleri ile ilgili öngörülerini de paylaşan Başkan Avcı, "Ben bugüne kadar hiçbir yere aday olmadım. Başkanımız Zekai Kafaoğlu daha önce beni Altıeylül Belediye Başkan Yardımcılığına uygun gördü. Sorumluluk bilinci ve dava şuuru adına kabul ettim. Tekrar çağırdı, 'Yardımcılığını yapan başkanlığını da yapar' dedi, onu da kabul ettim. Benim siyasette hiçbir hedefim yok. Partime ve davama zarar verdiğimi düşünürsem bir dakika düşünmem istifa ederim. Amacım omuzlarımıza yüklenen bu ağır sorumluluğu kul hakkı yemeden, yedirmeden yerine getirmek. Önümüzdeki seçimlerde de herhangi bir görev tevdi ederlerse, yerine getirmeye çalışırım. 'Sen kenara çekil' derlerse de gereğini yaparım" dedi. 2019 seçimleri için AK Parti'nin Büyükşehir Belediyesi adayı ile ilgili öngörüsünü de açıklayan Avcı, "Bence bu isim tartışmasız Zekai Kafaoğlu'dur. Ama tabi ki Cumhurbaşkanımız'ın takdiriyle" diye konuştu.

ŞEHİDİMİZİ GÖZYAŞLARIYLA UĞURLADIK

KILIÇDAROĞLU'NDAN BALIKESİR MİTİNGİ

İNCE BALIKESİR'DEN ENİŞTE OYU İSTEDİ

TÜRKİYE ŞAHLANACAK

BİGADİÇ ET VE SÜT FESTİVALİ RENKLİ GEÇTİ

İPLERLE RESİM YAPTILAR

DURSUNBEY'DE 23 NİSAN COŞKUSU

Haber Gündemi

77,8 milyon dolarlık uçak İstanbul'da
THY reklam filmi Süper Bowl finalinde yayınlandı
Toplu taşımada sivil denetim uygulaması başladı
Başkan Kılıç: Kağıthane yatırımcıların gözdesi oldu