KARESİ’Yİ GENÇLERİN IŞIĞI AYDINLATACAK

Karesi Belediyesi tarafından desteklenen ve LED tasarımlar üzerine kurgulanan; “Aydınlık Gelecek, Gençlerle Gelecek” isimli proje çalışmaları bütün hızıyla devam ediyor

Balıkesir İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Elektronik Bölümü ile T.C. Ziraat Bankası Güzel Sanatlar Lisesi Resim Bölümü’nün ortaklaşa hazırladığı; “Aydınlık Gelecek, Gençlerle Gelecek” Projesi kapsamında her iki okuldan toplam 41 öğrenci ve 4 öğretmen LED sektörünün dev firması olan Antalya’daki PSL ELEKTRONİK firmasını gezdi.

 

Son yıllarda giderek yaygınlaşan LED aydınlatma sistemleri; aydınlatmadan süslemeye, güvenlikten haberleşmeye birçok alanda kullanılmaya başlanırken bu alanda Balıkesir’de çok ses getirecek bir proje başlatıldı. Karesi Belediyesi tarafından desteklenen ve LED tasarımlar üzerine çalışma yapılacak “Aydınlık Gelecek, Gençlerle Gelecek” adlı projenin çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Balıkesir İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Elektronik Bölümü ile T.C. Ziraat Bankası Güzel Sanatlar Lisesi Resim Bölümü öğretmenleri tarafından hazırlanan projeyle Resim Bölümü öğrencilerine teknik dersler verilirken Elektronik Bölümü öğrencilerine de temel sanat eğitimi ve estetik üzerine dersler verildi. Proje kapsamında 41 öğrenci, dört öğretmenle birlikte önceki gün Antalya’da bulunan ve Fiberli markasıyla bilinen PSL Elektronik firmasını gezdi.

 

TEKNOLOJİYİ SANATLA BİRLEŞTİRECEKLER

 

Proje Koordinatörü olan İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Elektronik Öğretmeni Ahmet Keskin, geçtiğimiz ekim ayından bu güne kadar öğrencilere kurslar verildiğini belirterek; “öğrencilerimizin sanat yeteneklerini teknikle ve teknik özelliklerini sanatla birleştirerek farklı sektörlerde de çalışabilmelerini sağlamak amacıyla başladığımız projenin en önemli ayağı bu geziydi. Fabrikada karşılaştığımız sıcak ilgi bizi çok memnun etti. Özellikle Hemşerimiz olan Firma yönetim kurulu başkanı Cengiz Şentürk Bey’in girişimcilik ruhuyla sıfırdan başlayarak Türkiye’nin ve dünyanın alanında en büyük firmalarından birini ortaya çıkarması bütün öğrencilerimizi çok etkiledi. Bu projenin hayata geçirilmesinde bize destek olan Karesi Belediye Başkanımız Sayın Yücel Yılmaz’a, Başkan Yardımcımız Sayın Mürsel Sabancı Bey’e, Strateji Geliştirme Daire Başkanı Sayın Ahmet İnan’a okullarımız ve öğrencilerimiz adına teşekkür ediyorum. Ayrıca her ne kadar uzakta olsalar da PSL Elektronik Firmasının çok değerli yönetim kurulu başkanı Cengiz Beye, Başkan Yardımcısı Tufan Beye ve Pazarlama Direktörü Nuri Yıldız Bey’e bizlere yaşattığı unutulmaz deneyim için minnettarlığımızı ifade etmek isterim.” dedi.

 

TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAK

Gezinin Kafile Başkanı T.C. Ziraat Bankası Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Ömer Aydın, projenin bundan sonraki çalışmalarının somut ürünler ortaya çıkarmak olduğunu vurgulayarak; “Çok önemli ve daha önce örneği görülmemiş bir projeyi yürütüyoruz. Öğrencilerimizin dikkatini bir yandan modern sanatların bir kolu olan LED sektörüne çekerken, bir yandan onların iç ve dış mimari, şehir planlamacılığı ve endüstriyel tasarım gibi alanlarda da istihdam edilebilmelerinin önünü açıyoruz. Ayrıca İlimizin ve ülkemizin en iyi meslek liselerinden biri olan İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Elektronik Bölümü öğrencileri ile Resim bölümü öğrencilerinin yarattığı sinerjinin Türkiye geneline örnek olacağını düşünüyoruz. Projemizi her yıl devam ettirmeyi planlıyoruz.” dedi

Çok Okunanlar

KARESİ PARK'TA TRT RÜZGARI

KALEKİM'İN BALOSB'YE DEV YATIRIMI AÇILDI

‘15 TEMMUZ RUHU BİZİMLE'

KARESİ'DE LAVANTA HASADI YAPILDI

TIP FAKÜLTESİNDE MEZUNİYET SEVİNCİ

‘BALIKESİR AROMATİK BİTKİLERİN MERKEZİ OLACAK'

AK PARTİLİLER SEÇİM ZAFERİNİ KUTLADI

Haber Gündemi

77,8 milyon dolarlık uçak İstanbul'da
THY reklam filmi Süper Bowl finalinde yayınlandı
Toplu taşımada sivil denetim uygulaması başladı
Başkan Kılıç: Kağıthane yatırımcıların gözdesi oldu