JANDARMA TEŞKİLATI 179 YAŞINDA

Jandarma Teşkilatı’nın 179. yılını kutlayan Vali Ersin Yazıcı “Huzur ve güvenliğinin sağlanmasındaki en temel unsurlardan olan Jandarma Teşkilatı’nın kuruluşunun 179. yılını kutlamanın onur ve gururunu yaşıyoruz.” dedi

Vali Ersin Yazıcı, Jandarma Teşkilatı’nın 179. (14 Haziran 1839) kuruluş yıl dönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı. Vali Yazıcı mesajında, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin bağrından çıkmış İçişleri Bakanlığımıza bağlı kahraman Türk Jandarması’nın, kırsalda asayiş ve güvenliğin sağlanmasında önemli görevler üstlendiğini ifade etti.

HUZUR VE GÜVENLİĞİN TEMİNATI

Jandarmanın hizmetlerine vurgu yapan Vali Ersin Yazıcı, Jandarmanın ülke genelinde halkın huzur ve güvenliğinin sağlanması yönünde önemli hizmetler ifa ettiğini belirterek "Emniyet Teşkilatı’yla birlikte toplumun huzur ve güvenliğinin sağlanmasındaki en temel unsurlardan olan Jandarma Teşkilatı’nın kuruluşunun 179. yılını kutlamanın onur ve gururunu yaşıyoruz. Jandarma Teşkilatımız, kuruluşundan bugüne yüce milletimizin engin; sevgi ve güvenine mazhar olmuş, Türkiye Cumhuriyeti'nin bölünmez bütünlüğünün korunması, milletimizin huzur ve güvenliğinin sağlanması yönündeki hizmetleri ile milletimizin takdirini kazanmıştır. Her geçen gün kendisini geliştirerek ülkemizde huzur ve güvenliğin temininde çok takdir edilecek bir yere ulaşmıştır. İlimizde de Jandarma Teşkilatı büyük bir fedakârlıkla gayretle vazife icra etmektedir. " dedi.

“HİÇBİR TEHDİDE BOYUN EĞMİYORLAR”

Jandarmanın sorumluluk alanının büyüklüğüne karşın 179 yıllık birikimi ile üstlendiği tüm görevleri başarıyla yerine getirdiğini belirten Vali Yazıcı "Binlerce yıldır bu topraklar üzerinde; barış, kardeşlik ve huzur içinde yaşayan vatandaşlarımızın, huzur ve güvenliğinin sağlanmasında bu güne kadar hiçbir tehdide boyun eğmeden görevini yerine getiren kahraman jandarmamızın, bundan sonra da üstlendiği zorlu görevi başarıyla sürdüreceğine yürekten inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle; Jandarma Teşkilatı’nın 179. kuruluş yıl dönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, görevleri sırasında şehit olan kahraman Mehmetçiklerimizi; rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyor, tüm Jandarma Teşkilatı’na başarılar diliyorum." dedi.

Çok Okunanlar

KARESİ PARK'TA TRT RÜZGARI

KALEKİM'İN BALOSB'YE DEV YATIRIMI AÇILDI

‘15 TEMMUZ RUHU BİZİMLE'

KARESİ'DE LAVANTA HASADI YAPILDI

TIP FAKÜLTESİNDE MEZUNİYET SEVİNCİ

‘BALIKESİR AROMATİK BİTKİLERİN MERKEZİ OLACAK'

AK PARTİLİLER SEÇİM ZAFERİNİ KUTLADI

Haber Gündemi

77,8 milyon dolarlık uçak İstanbul'da
THY reklam filmi Süper Bowl finalinde yayınlandı
Toplu taşımada sivil denetim uygulaması başladı
Başkan Kılıç: Kağıthane yatırımcıların gözdesi oldu