Çok Okunanlar

FATMA ANNE 2 BİN 500 KADINI SEVİNDİRDİ

İhtiyaç sahibi insanların yardımına adeta Hızır gibi koşmasıyla tanınan Ayvalık Şefkat Evleri Derneği, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde; ilçe geneliyle kırsal mahallelerde yaşayan yaklaşık 2 bin 500 kadına gıda, giyecek ve yakıt yardımlarında bulundu

Ayvalık’ta hayırseverlerle, ihtiyaç sahibi insanlar arasında gönül köprüsü kurmasıyla tanınan Ayvalık Şefkat Evleri Derneği, bu kez de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle ilçe genelindeki kadınları sevindirdi.  8 Mart’ın her kadın için özel olduğunu düşünen dernek başkanı Fatma Cavlı’nın öncülüğünde gerçekleşen kampanya kapsamında 300 adet kullanılmamış, 2 bin adet de 2. El giyim eşyası ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıldı.

Ayvalık Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Ayvalık Belediyesi ve mahalle muhtarlarıyla koordineli yapılan çalışmalarla gerçekleştirilen dağıtımlar sırasında, ekonomik anlamda son derece olumsuz koşullara sahip yaklaşık 200 aileye de erzak, çocuk maması, çocuk bezi, hasta bezi ve ilaç yardımlarında da bulunuldu.

Yaptıkları çalışma hakkında muhabirimizin sorularını yanıtlayan Ayvalık’taki yoksullar tarafından ‘Fatma Anne’ olarak adlandırılan Fatma Cavlı, amaçlarının daha da çok ihtiyaç sahibine ulaşabilmek olduğunu vurguladı.

BİR NEBZE OLSUN KATKIMIZ OLDU

Yasa dışı yollarla Yunanistan’ın Midilli Adası’na gitmek isterken, güvenlik güçlerince yakalanan kaçak göçmenlere de giyim eşyası yardımlarında bulunduklarını hatırlatan Başkan Cavlı “Bizler; Ayvalık Şefkat Evleri Derneği olarak hayırsever insanlarımızın bağışlarını hakkaniyetle ihtiyaç sahibi insanlara ulaştırmayı misyon edindik. Allah öncelikle hayırsever insanlarımızdan razı olsun. Onlar sayesinde, devletimizin şefkatli kollarının da uzandığı ihtiyaç sahibi insanlarımıza bizlerde bir nebze olsun katkı vermeye çalışıyoruz.” dedi.

“PAYLAŞMAK MAYAMIZDA VAR”

Toplum olarak zor bir süreçten geçtiğimiz bu günlerde, herkesin birlik-beraberlik ve kardeşlik içerisinde birbirlerine daha da fazla sarılması gerektiğine işaret eden Fatma Cavlı “Biz bunu en azından Ayvalık’ta başarmaya çalışıyoruz. Bu tür sosyal çalışmaların ülke genelinde de tam anlamıyla yapıldığı takdirde hem devletimizin bu uğurdaki yükü biraz olsun hafifleyecek, hem de Anadolu halkının mayasında bulunan paylaşım geleneğini de gelecek nesillere aktarılmasını Türk milleti olarak hep birlikte sağlamış olabileceğiz.” diye konuştu.  İHA

AK PARTİLİLER SEÇİM ZAFERİNİ KUTLADI

AK PARTİLİLER SEÇİM ZAFERİNİ KUTLADI

ŞEHİDİMİZİ GÖZYAŞLARIYLA UĞURLADIK

KILIÇDAROĞLU'NDAN BALIKESİR MİTİNGİ

İNCE BALIKESİR'DEN ENİŞTE OYU İSTEDİ

TÜRKİYE ŞAHLANACAK

BİGADİÇ ET VE SÜT FESTİVALİ RENKLİ GEÇTİ

Haber Gündemi

77,8 milyon dolarlık uçak İstanbul'da
THY reklam filmi Süper Bowl finalinde yayınlandı
Toplu taşımada sivil denetim uygulaması başladı
Başkan Kılıç: Kağıthane yatırımcıların gözdesi oldu