Çok Okunanlar

ENGELLERİ AŞMAK İÇİN HAREKETE GEÇTİLER

Türkiye Beyazay Derneği tarafından Cumhurbaşkanlığı himayesinde düzenlenen "Aşmak için hareket" programı kapsamında Balıkesir’de etkinlik düzenlendi. Şehit Turgut Solak Spor Salonu'nda gerçekleştirilen programda derneğin Genel Başkanı ve eski milletvekili olan görme engelli Lokman Ayva katılımcılara etkinlik hakkında bilgiler verdi.

"Aşmak için hareket" programının önemine değinen Ayva, "Bizim önümüzdeki engeller ne varsa onları aşmamız lazım. Bizim arkadaşlığımızın önünde hangi engeller varsa aşmamız gerekiyor. Dostluktaki, dayanışmadaki, tanışmadaki, yardımlaşmadaki engelleri aşmamız gerekiyor. Bunları nasıl aşacağız? Beraber olarak aşacağız. Omuz omuza vererek, birbirimizi anlayarak, birbirimizi keşfederek aşacağız. Biz aştıkça, sevgili gençler hayat o kadar güzel olacak ki. Şuankinden bin kat daha güzel bir hayat yaşayacağız. Çünkü dostlukların önündeki, yardımlaşma ve dayanışma önündeki engeller aşılırsa, yeteneklerimiz önünüzdeki engeller aşılırsa, biz, Türkiye ve Balıkesir olarak ortaya çıkacağız. Allah'ın izni ile sevgili arkadaş ve gençler her ilçemizde el ele verecekler. Birbirlerini anlayıp, tanıyacaklar ve el ele verecekler. İçimizde hangi potansiyel varsa onu açığa çıkartacağız. İçimizdeki potansiyeli açığa çıkardığımızda da göreceğiz ki bütün dünyanın gurur duyduğu insanlar olacağız" diye konuştu. Ayva konuşması ardından Uluslararası Özel Sporcular Spor Federasyonu (INAS) tarafından Fransa'da düzenlenen Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'nda dünya şampiyonu olan sporcular Muhsine Gezer (14) ve Sevim Demircan'ı (18) tebrik ederek katılımcılara tanıttı. Ayva daha sonra Vali Yazıcı'ya programa verdiği desteklerden ötürü teşekkür plaketi verdi.

PROTOKOL ÖZEL SPORCULARLA BİRLİKTE SPOR YAPTI

Programda Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ve Vali Ersin Yazıcı'da birer konuşma yaparak, birlikteliğin önemine değindiler. Projeyi en iyi şekilde tamamlamak istediklerini söyleyen Vali Yazıcı şöyle konuştu: "Özellikle annelerimize teşekkür etmek istiyorum. O güzel çocuklarımızı bu proje içinde tutanlar onlar. Sizin sıkıntı ve zahmetlerinizi biliyoruz. Babalardan çok annelerin bu kardeşlerimizle vakit geçirdiğini, onların dertleriyle daha çok dertlendiğini ve sonuçta da daha çok üzüldüklerini görüyoruz. Ama sevgili anneler şunu belirtmek isterim ki çocuklarımızı bu tür aktivitelerin içinde tutabilirsek, onların sevinçlerini ve mutluluklarını kat ve kat arttırırız. Herkesin şampiyon olması gerekmiyor. Kazanma hırsı, mücadele, birlikte olma ve başarmanın verdiği mutluluğu çocuklarımızdan esirgemeyin." Konuşmaların ardından Vali Ersin Yazıcı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, kaleye geçen Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı Lokman Ayva'ya şut çektiler. Protokol üyeleri daha sonra özel sporcular ile birlikte etkinliklere katılarak spor yaptılar.

KILIÇDAROĞLU'NDAN BALIKESİR MİTİNGİ

İNCE BALIKESİR'DEN ENİŞTE OYU İSTEDİ

TÜRKİYE ŞAHLANACAK

BİGADİÇ ET VE SÜT FESTİVALİ RENKLİ GEÇTİ

İPLERLE RESİM YAPTILAR

DURSUNBEY'DE 23 NİSAN COŞKUSU

EDREMİT'TE ÇOCUK BAYRAMI SEVİNCİ

Haber Gündemi

77,8 milyon dolarlık uçak İstanbul'da
THY reklam filmi Süper Bowl finalinde yayınlandı
Toplu taşımada sivil denetim uygulaması başladı
Başkan Kılıç: Kağıthane yatırımcıların gözdesi oldu