Çok Okunanlar

BÜYÜKŞEHİR’DEN ANNE SÜTÜNE TEŞVİK

Büyükşehir Belediyesi ile Türk Kanser Derneği arasında imzalanan protokol gereği, Balıkesir’in belli merkezi noktalarına bebek kabinleri konuluyor.

Özellikle bebek emzirme ve bebeklerin altlarını değiştirme konusunda büyük sıkıntı yaşayan kadınlar için Büyükşehir Belediyesi ile Türk Kanser Derneği arasında imzalanan protokol gereği, Balıkesir’in belli merkezi noktalarına bebek kabinleri konuluyor.

KABİNLERDEN ENGELLİLER DE FAYDALANACAK

Aynı zamanda anne sütünün önemine vurgu yapılan proje kapsamında annelerin bebeklerini emzirmeleri konusunda teşvik edilmesi amaçlanırken; projeye Balıkesirliler tam destek verdiler. Özellikle çarşı merkezinde bu konuda büyük sıkıntı yaşayan çocuklu kadınlar, Büyükşehir Belediyesi’nin bu projesini tüm Türkiye’ye örnek olarak gösterilebileceğini söylediler. Kabinlerde sadece annelerin bebeklerinin bakımlarını ve emzirmeleri için değil, aynı zamanda engelli vatandaşların kullandıkları elektrikli sandalyelerin de şarj edebilecekleri özel alanları içinde barındıracak. Bünyesinde ATM’de barındıran Bebek Emzirme ve Bakım Kabinleri’nde zorunlu hallerde isteyen vatandaşlar için çocuk bezi de bulundurulacak.

Söz konusu Aile Destek Merkezi ve Çocuk Emzirme kabininin açılışı bugün saat 14:30’da gerçekleştirilecek. İHA

KILIÇDAROĞLU'NDAN BALIKESİR MİTİNGİ

İNCE BALIKESİR'DEN ENİŞTE OYU İSTEDİ

TÜRKİYE ŞAHLANACAK

BİGADİÇ ET VE SÜT FESTİVALİ RENKLİ GEÇTİ

İPLERLE RESİM YAPTILAR

DURSUNBEY'DE 23 NİSAN COŞKUSU

EDREMİT'TE ÇOCUK BAYRAMI SEVİNCİ

Haber Gündemi

77,8 milyon dolarlık uçak İstanbul'da
THY reklam filmi Süper Bowl finalinde yayınlandı
Toplu taşımada sivil denetim uygulaması başladı
Başkan Kılıç: Kağıthane yatırımcıların gözdesi oldu