Çok Okunanlar

BİZİM CANIMIZ YANDI BAŞKALARININ YANMASIN

Dünya’da insanları intihara teşvik ettiği için büyük tepkilere neden olan Mavi Balina adlı oyun Balıkesir’de de can aldı. İvrindi’ye bağlı Soğanbükü kırsal mahallesinde 10 yaşındaki Emirhan Akbaş, Mavi Balina oyunu oynadığı ve evinin çatısında kendini asarak intihar ettiği öğrenildi. Acılı Akbaş ailesi ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan Mavi Balina oyununun yasaklanmasını istedi.

İvrindi’ye bağlı Soğanbükü Mahallesi’nde ikamet eden 10 yaşındaki Emirhan Akbaş adlı çocuk Mavi Balina oynadıktan sonra çıktığı çatıda kendini asarak intihar etti.  Dünyada insanları intihara teşvik ettiği gerekçesiyle büyük tepkilere neden olan Mavi Balina oyunu yüzünden oğulları Emirhan Akbaş’ı kaybettiklerini belirten acılı aile, oyunun yasaklanması için yetkililerden yardım istedi.  Oğlu Emirhan Akbaş’ın telefonda çok oyun oynadığını belirten Anne Şükran Akbaş, olay günü yaşadıklarını şöyle açıkladı: “Oğlum telefonla çok oynuyordu ama Mavi Balina oyununu oynadığını bilmiyorum. Şimdi telefon incelemede.  O gün ben yemek hazırlamıştım, babaannesine oğlumu sordum. Bana oğlumun dışarıda olduğunu söylemişti. Sonra dışarıda oğlumu aradım. Arkadaşının annesine sordum; o da bana oraya gelmediğini söyledi. Evin içerisinde aramaya başladım.  Ayakkabısı botu evin girişinde duruyordu. Komşum geldi ona çocuğun kaybolduğunu söyledim. Bana çatıya bakmamı söyledi. Komşum yukarıya çıktı ve yukarıda çocuğumun kendini astığını gördü. Komşum bana sen bunu hiç görme diyerek beni başka bir yere götürdü. Ben kendimden geçtim. Sonrasında jandarmalar geldi, savcılar geldi. Çocuğum çok zeki ve neşeli bir çocuktu. Bunu neden yaptı bende anlamıyorum. Öğretmenine sordum; çocuğun psikolojisi bozuk mu diye? Hiçbir şey yoktu çocuğumun. Herkes çocuğuna sahip çıksın. Ben çocuğuma hiç sahip çıkamadım. Çocuklarının elindeki telefonları atsın, kırsın içleri yanacağına telefona zarar gelsin. Ben bilseydim o telefonu yere çarpardım. Ben bu tarz bir oyun oynayacaklarını hiç düşünmedim. Normal oyun oynuyorlar sandım” dedi.  

ACILI BABA CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN YARDIM İSTEDİ

Çocuğunun telefonuna gelen komutları gördüklerini belirten acılı Baba Özay Akbaş, oyundan çocuğuna kendini öldürmesi yönünde mesaj geldiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve siyasilere Mavi Balina adlı oyunun yasaklanması için çağrıda bulunan Baba Akbaş, “ Çocuğuma gelen o komutta “Sen öleceksin, tekrar dünyaya geleceksin” “Balık resmi çiz, sen bizdensin” “Ya kolunu keserek balık resmi çizeceksin ya da kendini asacaksın” demişler. Bütün ailelere sesleniyorum çocukların eline telefon vermeyelim. Ellerinden alalım. O telefonlardaki oyunları iptal edelim. Bu oyunun yasaklanmasını istiyorum. Cumhurbaşkanımıza sesleniyorum, siyasilere sesleniyorum. Bu oyunu yasaklasınlar. Çocuklarımız birer birer kayboluyor. Ben bir babayı ve vicdan azabı çekiyorum. Allah bu olayı kimseye vermesin”dedi.

KILIÇDAROĞLU'NDAN BALIKESİR MİTİNGİ

İNCE BALIKESİR'DEN ENİŞTE OYU İSTEDİ

TÜRKİYE ŞAHLANACAK

BİGADİÇ ET VE SÜT FESTİVALİ RENKLİ GEÇTİ

İPLERLE RESİM YAPTILAR

DURSUNBEY'DE 23 NİSAN COŞKUSU

EDREMİT'TE ÇOCUK BAYRAMI SEVİNCİ

Haber Gündemi

77,8 milyon dolarlık uçak İstanbul'da
THY reklam filmi Süper Bowl finalinde yayınlandı
Toplu taşımada sivil denetim uygulaması başladı
Başkan Kılıç: Kağıthane yatırımcıların gözdesi oldu