Bunları da Beğenebilirsiniz

BALIKESİR’İN İLK AŞILI KIZILCIK BAHÇESİ

Dursunbey Belediyesinin desteği ile Dursunbey’e bağlı Hamzacık mahallesinde 400 adet aşılı kızılcık toprakla buluşturuldu.

Sosyal, kültürel ve fiziki açıdan birçok projeye destek olan Dursunbey Belediyesi tarım alanında da üreticiye desteğini sürdürüyor. Bu kapsamda ilçeye bağlı Hamzacık mahallesinde bulunan 7 dekarlık bahçeyi köye tahsis eden Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, maddi olarak kazancı oldukça yüksek olan kızılcık üretimine destek oldu. Mahalle Muhtarı Mustafa Bey’in koordinesinde gerçekleşen çalışmalar kapsamında Yalova’dan getirilen 400 adet aşılı kızılcık mahalle sakinlerinin de desteği ile toprakla buluşturuldu. Balıkesir bölgesinde bir ilk olan aşılı kızılcık ile ilgili açıklama yapan Mustafa Bey, tarımda alternatifin az olduğu Dursunbey’de gelir sağlayıcı üretim için örnek olmayı hedeflediklerini söyledi.

400 AĞAÇ DİKİLDİ

Muhtar Mustafa Bey yaptığı açıklamada; “Dursunbey Bölgemiz hem coğrafi hem de iklim olarak maalesef handikaplı bir bölge. O yüzden tarımda çok fazla bir alternatifimiz yok. Eğer daha ticari ürünlere yönelmezsek, biz Dursunbey’in bu handikabını yenemeyiz. Ne yapabiliriz düşüncesiyle Belediyemizle bu konuda çalışma yaparken, bizim bölgemizde kızılcık yaygın. Kızılcıkla alakalı örnek bir bahçe kuralım dedik. Vatandaşlarımızın bunu biraz daha ticari olarak görsün öğrensin ve inşallah ileriki yıllarda faydalı bir örnek olsun diye düşündük. Köyümüzün girişinde Belediyemizin 7 dekarlık bir arazisi var. Buraya Yalova’dan 400 tane aşılı kızılcık fidanı getirdik. Belediyemizin desteği ile getirdiğimiz bu fidanları Köy kadınlarımızın da yardımı ile burada Balıkesir’in ilk aşılı kızılcık bahçesini tesis ettik. Buraya katkısı olan Başta Belediye Başkanımız Ramazan Bahçavan, köyümüzde yardım eden kadınlarımızı çok teşekkür ediyorum. İnşallah Hamzacık ve Bölgemizi için burada meyveciliğin miladı olacak diye düşünüyorum” dedi. İHA

DURSUNBEY'DE 23 NİSAN COŞKUSU

EDREMİT'TE ÇOCUK BAYRAMI SEVİNCİ

KAZDAĞLARI ÇİÇEK AÇTI

BELEDİYESİNİN 2018 PROJELERİ

Çok Okunanlar

Ankara Marka Festivali kapılarını açtı

Teknoloji devlerini geride bıraktı

Otogazda indirim bekleniyor

Marmaris'in birbirinden güzel koyları

Burada çocuklar öğrendiklerini velilere öğretiyor

Beyaz eşya rekor kırdı

Haber Gündemi

77,8 milyon dolarlık uçak İstanbul'da
THY reklam filmi Süper Bowl finalinde yayınlandı
Toplu taşımada sivil denetim uygulaması başladı
Başkan Kılıç: Kağıthane yatırımcıların gözdesi oldu
İstanbul'a yeni bir çocuk üniversitesi geliyor
Göçmenlere THY'den bilet müjdesi
Hamburgerin anavatanında gözleme
Internet bağımlılığı sizi hayattan soyutlamasın

Son Eklenenler

Camilere standart geliyor
PokemonGo, 2016'da Facebook'u da salladı!
İşte Taksim'e yapılacak cami
Silivri'deki bu lisenin coğrafya dersliğinde yok yok