BALIKESİR SES VERDİ, BİRLİK OLDU

İsrail’in, Amerika’nın elçilik binasını Kudüs’e taşımasını protesto eden Filistinlilere yönelik silahlı saldırısı Balıkesir’de geniş çaplı bir katılımla kınandı.

Zağnos Paşa Cami’nden öğle namazına müteakip kılınan gıyabi namazının ardından Ali Hikmet Paşa Meydanı’nda gerçekleştirilen basın açıklamasına; Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, ilçe belediye başkanları, AK Parti İl Başkanı Hasan Demiraslan, Memur-Sen İl Temsilcisi Ahmet Gür, AK Parti Milletvekili Aday Adayları, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar katıldı. AK Parti İl Başkanı Hasan Demiraslan’ın yaptığı basın açıklamasında İsrail’in Filistinlilere yönelik silahlı saldırısı protesto edildi. İslam coğrafyasının küresel sömürü düzeninde kan gölüne döndüğünü dile getiren AK Parti İl Başkanı Hasan Demiraslan, “ Kendilerini güya medeni olarak adlandıran Avrupa’nın merkezinde, Bosna’da yaşanan soykırım hafızalarımızda tazeliğini korumaktayken, Suriye’de her gün ayrı bir insanlık dramı yaşanmaktadır. Diğer taraftan, Arakan’da soykırımlarla masum çocuklar ve kadınlar katlediliyor; milyonlarca insan yerlerinden yurtlarından ayrılmak zorunda bırakılıyor. Silahların menşei dünyanın kan emici vampirleri olan sömürgeci ülkelerken, ölenler hep savunmasız Müslümanlar olmaktadır” dedi.

 

“ABD’DEN İSRAİL’DEN DEĞİL ALLAH’TAN KORKUN”

Amerika’nın elçiliğini Kudüs’e taşımasının ardından yaşananların bardağı taşıran son damla olduğunu belirten Demiraslan, “ Siyonizmin su devirdeki kullanışlı piyonu Trump, ilk kıblemiz Kudüs’ümüzü, işgalci Siyonist emelleri doğrultusunda başkent olarak ilan etme cüretinde bulunmuştur. Bugün ise İsrail’in Kudüs tasallutunu meşrulaştıran bir adım olarak, ABD Büyükelçiliği’ni taşıması, bardağı taşıran son damla olmuştur. İlk kıblemizin bulunduğu Filistin 1978 yılından beri yüzlerce yıllık Büyük İsrail Projesi çerçevesinde adım adım işgal altına alınmıştır. Televizyonlarda naklen Müslüman semtleri bombalanırken, masum kadınları, erkekleri, çocukları dünyanın gözü önünde cami avlusunda katledilirken, bunu yapan işgalci güruh şımarıklıkla nitelendirip şirin göstermeyi, alçaklık olarak nitelendiriyoruz. Kudüs’ü Siyonistlerin başkenti olarak ilan etme cüretinde bulunmuş bir eşkıya ordusuna karşı dik duruş bir Müslüman için namus meselesi olduğunu, tüm İslam alemine hatırlatıyoruz. Alem-i İslam’ı reel politik kaygılardan arındırarak, Amerika’dan, İsrail’den değil, Allah’tan korkamaya ve O’na teslim olmaya çağırıyoruz. Filistin’in özgürlüğüne kavuşması, ümmetin prangalarından kurtulması demektir” dedi.

“SELAHADDİNLERİ, ABDÜLHAMİTLERİ HESABA KATMAZSANIZ ACI BİR KABUSLA UYANACAKSINIZ”

Birleşmiş Milletleri yaşanan kargaşa ve adaletsizliğin müsebbibi olarak gördüklerini vurgulayan Demiraslan, “Mescid-i Aksa’da Hakkın daveti ezan susturulmaya çalışılırken; avluda savunmasız erkek ve kadınlar şehit edilirken, bu mezalimi dillendirmenin dahi antisemizm olarak yaftalanması, güçlünün haklı olduğu çarpık uluslararası hukuk ve siyaset sisteminin sonucudur. Müslümanlar hunharca katledildiğinde sessiz kalan, güçlünün haklı olduğu bir uluslararası hukuk sisteminin ve onun ikiyüzlü araçlarını reddediyoruz. Tüm Dünyaya hatırlatmak isteriz ki; Türkiye tarihin kendisine yüklediği kutsal misyonunu ifa edecek; okyanus ötesinde iftira, tiyatral operasyonlar ve karalama kampanyalarıyla engellenmek istense de din, dil ve ırk ayrımı gözetmeksizin tüm mazlumların hakkını savunmaya daha gür sesle devam edecektir. Kendilerini dünyanın efendisi, geri kalanını da köle olarak gören; kendisinden başkasına yaşam hakkı tanımayan bu vahşi ve saldırgan güruhun durdurulması için bütün insanlığı göreve davet ediyoruz. Tarih bize göstermiştir ki; Siyonizmin babası Theodor Herzıl’ın rüyasıyla hareket edenler, bu çağın Selahaddinlerini, Abdülhamitlerini hesaba katmazlarsa acı bir kabusa uyanacaklar” dedi.

İSLAM DÜNYASI DAHA NEYİ BEKLİYORSUNUZ?

İslam dünyasının sessizliğine de değinen Demiraslan, “ Üzerlerinde yeni üretilen silahların tatbikatının yapılmasına göz yumulan, kimseye hesap verme gereği duyulmadan çocukları öldürülen, kadınlarının namuslarına tasallut edilen, ilk kıblesine el uzatılan İslam Dünyasının mensuplarına sesleniyoruz; daha neyi bekliyorsunuz? Daha ne kadar kendi kardeşlerinizin feryadına, ümmetin meselelerine sağır ve dilsiz kalacak; görmezden geleceksiniz? Filistin, dar bir coğrafyada bulunan Müslüman bir azınlığın meselesi değil, tüm İslam aleminin meselesidir. O halde gelin şimdi hep birlikte haykıralım; dünya var oldukça yeryüzü bizimdir, Müslümanlarındır. Mekke ve Medine bizim, Kudüs bizimdir” dedi.

Çok Okunanlar

KARESİ PARK'TA TRT RÜZGARI

KALEKİM'İN BALOSB'YE DEV YATIRIMI AÇILDI

‘15 TEMMUZ RUHU BİZİMLE'

KARESİ'DE LAVANTA HASADI YAPILDI

TIP FAKÜLTESİNDE MEZUNİYET SEVİNCİ

‘BALIKESİR AROMATİK BİTKİLERİN MERKEZİ OLACAK'

AK PARTİLİLER SEÇİM ZAFERİNİ KUTLADI

Haber Gündemi

77,8 milyon dolarlık uçak İstanbul'da
THY reklam filmi Süper Bowl finalinde yayınlandı
Toplu taşımada sivil denetim uygulaması başladı
Başkan Kılıç: Kağıthane yatırımcıların gözdesi oldu