Çok Okunanlar

134 KİŞİ KADROYA GEÇECEK

Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, Belediye bünyesinde hizmet veren taşeron işçilerle toplantı gerçekleştirdi. Süreç hakkında bilgi veren Başkan Bahçavan, kadro alacak işçileri kutladı

Olağanüstü hal kapsamında, 696 sayılı KHK ile kamuda sürekli işçi kadrosunda istihdam edilecek taşeron işçilerin başvuru süreci dün başladı. Başvurular öncesi Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, Belediye bünyesinde kadroya geçecek olan 134 taşeron işçi ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Öğle tatili arası taşerondan kadroya geçecek işçiler onuruna yemek veren Başkan Bahçavan, yemek öncesi taşeron düzenlemesi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Başkan Bahçavan, iki yıldan bu yana bekledikleri bu düzenlemenin kendilerini çok mutlu ettiğini söyledi. Başkan Bahçavan “2 Ocak itibari ile taşerondan kadroya geçiş süreci başladı. Hükümetimiz, Sayın Cumhurbaşkanımız bu süreci titizlikle tamamlayarak, taşerona kadro müjdesini verdi. Öncelikler Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Hükümetimize, Çalışma Bakanımıza çok teşekkür ediyoruz. Gördüğünüz gibi Dursunbey Belediyesi olarak, çok kalabalık bir kadroyuz. Bizim tahminimiz Belediyemizde 134 arkadaşımız Dursunbey Belediyemizde kadrolu olarak işlerine devam edecek. Bugünden (dün) itibaren 10 günlük başvuru süreci var.” dedi.

TAŞERON İŞÇİLER 2 NİSAN İTİBARİYLE KADROLU OLACAK

Başkan Bahçavan, başvuru ile ilgili istenen evrakları söylediği toplantıda, yapılacak olan sınavların da yazılı yada sözlü olarak yapılacağını belirtti. 31 Mart’ta, kesin listelerin ilan edileceğini hatırlatan Başkan Bahçavan, 2 Nisan itibari ile taşeron işçilerin kadrolu olacağını belirtti. Emekliliği gelen ve emekli olarak çalışanların işçilerin artık çalışamayacağını hatırlatan Başkan Bahçavan, bu sürecin kendi dönemlerinde olduğu için büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

Toplantının ardından, öğle yemeğine geçilirken taşeron işçiler, bu düzenlemeden duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

‘15 TEMMUZ RUHU BİZİMLE'

KARESİ'DE LAVANTA HASADI YAPILDI

TIP FAKÜLTESİNDE MEZUNİYET SEVİNCİ

‘BALIKESİR AROMATİK BİTKİLERİN MERKEZİ OLACAK'

AK PARTİLİLER SEÇİM ZAFERİNİ KUTLADI

ŞEHİDİMİZİ GÖZYAŞLARIYLA UĞURLADIK

KILIÇDAROĞLU'NDAN BALIKESİR MİTİNGİ

Haber Gündemi

77,8 milyon dolarlık uçak İstanbul'da
THY reklam filmi Süper Bowl finalinde yayınlandı
Toplu taşımada sivil denetim uygulaması başladı
Başkan Kılıç: Kağıthane yatırımcıların gözdesi oldu