YAZARLAR

Tüm Yazıları Burak Özaydın

İnsanların Yaşadığı Zamanlar

24.05.2017 17:11

Kuzey bölgesinde görüntüler hızla yayıldığı için robotlar arasında isyan başlamıştı. Ortalık karmakarışıktı. Robotların beyinleri yoktu; ama deyim yerindeyse beyninden vurulmuşa dönmüşlerdi.

Batı bölgesi kralı Alfa-Janzey elindeki görüntülere bakıp sinsi bir sırıtma içinde havarisini çağırdı ve emir verdi. “Derhal hazırlanın! Kuzey bölgesini ele geçirmeye gidiyoruz.” Kralın ani bir kararla böyle demesine oldukça şaşıran havarilerin hepsinin aynı anda telefonu çaldı. Telefonu ellerine aldıklarından birkaç dakika sonra Alfa-Janzey’in neden böyle bir karar aldığını çok iyi anlamışlardı.
 
Gelen görüntüler sona geldikçe sürekli başa dönüp tekrar başlayan bir video idi. Videoda kuzey bölgesi yönetimindeki 13 robot ile Otto Van Homer bulunuyordu. Havariler videoyu izledikçe düştükleri dehşet durumu daha fazla artıyordu. Ortasında bir insan ve etrafında ise 13 robotun bulunduğu bir çember vardı. Çemberin ortasındaki kişi Homer’in ta kendisiydi. Etrafındaki 13 kişinin üstünde uzun ve geniş şapkalı kırmızı renkte elbise bulunuyordu. Arka planda garip ezgilerde sesler duyuluyordu. Havarilerden birisi “Galiba bu gelen ezgiler ve sesler İbranice. İnsanların yaşadığı zamanlardan hatırlıyorum...” derken başka bir havari “Bakın bakın. Şuna bakın!” Havarinin şaşkınlıkla arkadaşlarını uyardığı görüntülerin devamında Homer’in etrafındaki 13 robot Homer’e tapınmaya başlamıştı. Homer de bir elinde kılıcı ile önünde duran keçi kafatasına benzeyen kemikten kadehle kırmızı sudan içiyordu. 13 robottan birisi öne çıkarak bir konuşma yapmaya hazırlandı. “Biz, Yücelerin Yücesi Homer’ın huzurunda ve burada toplanmış 13 üstad hür robotlar önünde  yemin ederiz ki; bize verilecek sırları, bizden olmayanlara açıklamayacağız. Görev ve kurallara bağlı kalarak insanlık soyu tükendiğinde Yüceler Yücesinin soyunu en temiz halde tekardan bu topraklara getireceğiz. Bu yeminimizi yerine getirmemizde Yüceler Yücesi yardımcımız olsun. Yaşasın Yüceler Yücesi!” Bu konuşmanın hemen sonrasında 13 robot tek tek sıraya geçerek Homer’ın elini öpüyordu. 
 
Görüntüler tek bir kaynaktan çıkarak herkese gönderilmişti. Doğu ve Güney bölgeleri imparatoru Beta-Bargen olayları daha net anlamak için heyetiyle beraber Kuzey bölgesine doğru yola çıktı.
 
Kuzey bölgesinde görüntüler hızla yayıldığı için robotlar arasında isyan başlamıştı. Ortalık karmakarışıktı. Robotların beyinleri yoktu; ama deyim yerindeyse beyninden vurulmuşa dönmüşlerdi.
 
Robotlar üretilirken her duruma karşılık hayatta kalabilmesini sağlayan ekstra özelliklerle üretilmişti. Bu durum yağ sızdıran robotlar için de vücudun belli bölgesini eriterek yağa çevirme özelliğiydi. Alfa-Ho ve Alfa-46 kendilerine gelmişti. Etrafta muhteşem bir dağınıklık ve kargaşa vardı. Alfa-Ho ayağa kalktı. Kuzenini kaldırdı. Hızlı bir şekilde yönetim binasına doğru giderken müthiş bir patlama sesi ve dalgası ile kendinden geçerek uzak bir köşeye savruldu.

Yerel Haberler

Yerel

ŞEHİDİMİZİ GÖZYAŞLARIYLA UĞURLADIK

Yerel

RENKLİ HASAT

Yerel

KÜÇÜK SANAYİ KOOPERATİFİNDE MALİ GENEL KURUL

Yerel

YAĞMURDA KAYAN OTOMOBİL TAKLA ATTI

Yerel

OKUL BAHÇELERİ OTOPARKA DÖNÜŞTÜ

Yerel

AYVALIK'TA 58 BİN 848 SEÇMEN OY KULLANACAK

Yerel

BURHANİYE BELEDİYESİ'NDE PERSONELE SAĞLIK TARAMASI

Yerel

‘GÖKÇEYAZI BU DÖNEM ÇOK ŞANSLI'

Yerel

‘EKONOMİ DEVLERİ BORÇ ERTELEME İSTİYOR'

Yerel

KABAKLI: DAVAMIZ, ÜLKE VE MİLLET DAVASIDIR

Yerel

TEZCAN, ESNAF TEMSİLCİLERİ VE MUHTARLARLA BULUŞTU

Yerel

KARESİ'YE 5 KİLOMETRELİK BİSİKLET YOLU