Çok Okunanlar

DERBİ DSİ SPOR’UN

Balıkesir DSİ Spor Bayan Voleybol Takımı, 27. Hafta mücadelesinde Ayvalıkgücü Belediye takımını konuk etti.

Her seti çekişmeli olan müsabakaya ilgi çok yüksekti. DSİ 25. Bölge Müdürü Rahmi Şahin, DSİ Spor Kulüp Başkanı Muharrem Çağlancı ve DSİ Spor Yönetim Kurulu üyeleri bu çok önemli maçı izlemek için tribündeki yerlerini aldılar.

Maça çok iyi başlayan konuk ekip Ayvalıkgücü Belediye ilk seti (25-18) alarak 1-0 öne geçti.

2. ve 3. Setleri, ev sahibi DSİ Spor etkili oyunu ile (25-15), (25-22) alarak 2-1 öne geçti. 4. Seti, Ayvalıkgücü Spor (25-22) alarak eşitliği yakaladı ve maçı Tie Break setine taşıdı

Seyir sevkinin çok yüksek olduğu maçta DSİ Spor, Tie Break setini  (15-7) alarak rakibi Ayvalıkgücü Belediye Sporu 3-2 mağlup etti.

Böylelikle Türkiye Voleybol 2’inci lig 2’inci grubunda mücadele eden Balıkesir DSİ Spor puanı 51 yükselterek ligin bitimine 1 hafta kala 2’inciliği garantileyip playoff gruplarına yükseldi.

Ayvalıkgücü Belediye Spor 47 puanla 3’üncü sıradaki yerini koruyor.

Maç Sonrası açıklama yapan DSİ Spor Kulüp Başkanı Muharrem Çağlancı, “ Lige başladığımızda bir hedef belirlemiştik, Hedefimiz 1. Lig’e çıkmaktı, hedeflerimiz doğrultusunda bütçemizi tespit edip, bütçemize göre stratejik transferler yaptık. Kadromuzun 5 oyuncusu zaten altyapıdan kendi yetiştiğimiz oyunculardan oluşuyor. 3 oyuncumuz Balıkesir Üniversitesi BESYO bölümü öğrencisi. Yani az bir bütçeyle nasıl başarılı oluruz diye düşündük ve hedefimizin ilk basamağını gerçekleştirmiş olduk.

Ayvalık Gücü Belediye Spor takımının iyi bir kadrosu var. Bizi Ayvalık’ta 3-2 yenmişlerdi. Esasında biz DSİ Spor Kulübü olarak Ayvalıkgücü takımını favori takımların arasına koymuştuk fakat lige iyi başlayamadılar. Lig başlarında önemli puan kayıpları yaşadılar. Gönül isterdi ki iki Balıkesir temsilcisi olarak Playoff’a birlikte gidelim.

Playoff müsabakaları Muğla Orataca’da oynanacak. Grubumuzda Gaziantep takımlarından Merinos, Sivas takımlarından Cumhuriyet Üniversitesi ve İzmir takımlarından Bergama Doğa Gençlik takımları bulunuyor. Maçlar 4 Martta başlayıp 6 Martta sona erecek. İnşallah Playoff grubunda da hem Balıkesir İlimizi hem Kurumumuzu en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz.

Bu vesile ile, Başta Yönetim Kurulu Üyelerimizi, Genel Kaptan ve Voleybol Şube sorumlusu Murat İlhan’ı, Baş Antrenör Yusuf Alper’i, Yardımcı Antrenör Ömer Tekeli’yi ve tüm sporcularımızı göstermiş oldukları başarıdan dolayı tebrik ediyorum.

Sezon başından bugüne bizi destekleyen ve hep yanımızda olan Altyapı sporcularımız ve ailelerine, Kurum çalışanlarımıza ve tüm Balıkesir halkına DSİ Spor Kulübü Yönetimi ve şahsım adına teşekkür ediyorum.

Kulübümüz, Ayvalık maçı sonrası Ülke savunmasında şehit düşen güvenlik güçlerimiz adına yemek hayrı düzenledi. Sizlerin aracığı ile tüm şehitlerimize Allahtan Rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum. yaralılarımıza acil şifalar diliyorum” diye konuştu.

KILIÇDAROĞLU'NDAN BALIKESİR MİTİNGİ

İNCE BALIKESİR'DEN ENİŞTE OYU İSTEDİ

TÜRKİYE ŞAHLANACAK

BİGADİÇ ET VE SÜT FESTİVALİ RENKLİ GEÇTİ

İPLERLE RESİM YAPTILAR

DURSUNBEY'DE 23 NİSAN COŞKUSU

EDREMİT'TE ÇOCUK BAYRAMI SEVİNCİ

Haber Gündemi

77,8 milyon dolarlık uçak İstanbul'da
THY reklam filmi Süper Bowl finalinde yayınlandı
Toplu taşımada sivil denetim uygulaması başladı
Başkan Kılıç: Kağıthane yatırımcıların gözdesi oldu