Çok Okunanlar

ÇOK DİKKATLİ OLMAK LAZIM

Kulüp tesislerinde basın mensuplarıyla bir araya gelen teknik direktör Giray Bulak, kırmızı-beyazlı takımın ligin ikinci yarısındaki durumunu ve yaklaşan Gaziantep karşılaşmasını değerlendirdi. Bulak yaptığı açıklamada, Gaziantepspor karşısında çok dikkatli olmaları gerektiğini belirtti.

Ligde sadece bir galibiyeti bulunan ve son sırada yer alan Gaziantepspor’un kaybedecek bir şeyi olmaması ve genç bir takımdan kurulu olması nedeniyle Gaziantep’ten çekindiğini dile getiren Bulak, tek sonuçlu 90 dakikada kazanmaktan başka çareleri olmadığının altını çizdi. Bulak, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Hem puan açısından,  hem moral açısından, çok önemli bir haftayı geride bıraktık. İlk yarıdaki puan ortalamamıza baktığınız aman Samsunspor maçına gelesiye kadar 9 puan toplamışız, biz ikinci yarıda bunu 10 puan yaptık. Bize bir avantaj oldu tabi ki bu”

KADRO OLARAK ÖRSELENDİK

Takımların yaptığı transferlerle  güçlendiğini ifade eden Bulak, “İkinci yarı farklı oynanamaya başladı. Biz daha fazla puanda alabilirdik ama ikinci yarı 6,7 takım 8,9 tane oyuncu ile kadrosunu güçlendirdi. Bu arada biz kadro olarak örselendik. İki oyuncuyu kaybetmemiz tabi ki önemli. Başkaları güçlenirken, biz oyuncu kaybetmek zorunda kaldık. Puanımızı 1 puan fazlalaştırdık. Bu anlamda gidişat iyi. Oyuncuların çalışmaları, istekleri, arzuları iyi. Arkadaşlık çok iyi” dedi.

GAZİANTEPSPOR’DAN ÇEKİNİYORUM

“Bana deseniz ki Gaziantepspor’la mı oynamak istersiniz? Ligin üst sıralarındaki bir takılmamı oynamak istersiniz? Benim tercihim üst sıralardaki bir takım olur” diye konuşan Giray Bulak, “ Çünkü kaybedecek bir şeysi olmayan insanlardan ürkeceksiniz. Genç çocuklar çok koşup çok mücadele ediyorlar. Cansiperane mücadele ediyorlar. İzlediğim iki maçta, Altınordu ve Ankara maçında belki kaybettiler ama gol yiyene kadar önemli bir mücadele içerisinde oldular. Hatta Altınordu maçında penaltı kaçırdılar. Onun için bu gibi takımlardan çekinmek lazım ve tedbirli olmak lazım. Tabi ki kazanmaya yakın takım biziz, kazanmaya oynayacağız. Kazanırsak ivmemizi tekrar istediğimiz seviyeye çekmiş oluruz diye düşünüyoruz.  Onun için bunu çok ciddi ve samimice söylüyorum bu sezon oynayacağımız en önemli maça gidiyoruz. Bize hedef gösterebilecek bir maça gidiyoruz. Çok dikkatli olmamız lazım. Oyuncular ile bunun toplantısını yapıyorum” dedi.

KAZANMAK ZORUNDAYIZ

Üç sonuçlu maçların bu tarz karşılaşmalara göre daha rahat olduğunu belirten deneyimli teknik adam, “Rize’de kazanırsınız, kaybedersiniz, berabere kalırsınız sonuç normaldir dersiniz. Ama burada tek sonuçlu maça gidiyoruz. Tek sonuçlu maçlar güç ve zor maçlardır. Kazanmak zorundasınızdır. Bunu çok önemsiyorum” diye konuştu.

Bulak ayrıca, ayağında çekme olan golcü Abdulkadir’in çekilecek MR’ının ardından Gaziantepspor maçında oynayıp oynayamayacağının belli olacağını ifade etti.

Yine kırmızı beyazlı takımda sakatlığı bulunan Cüneyt Köz ve ağır bir grip geçiren Cumali Bişi’nin 3 Mart Cumartesi günü oynanacak Gaizantepspor karşında forma giyip giyemeyeceği maç saatinde belli olacak.

KILIÇDAROĞLU'NDAN BALIKESİR MİTİNGİ

İNCE BALIKESİR'DEN ENİŞTE OYU İSTEDİ

TÜRKİYE ŞAHLANACAK

BİGADİÇ ET VE SÜT FESTİVALİ RENKLİ GEÇTİ

İPLERLE RESİM YAPTILAR

DURSUNBEY'DE 23 NİSAN COŞKUSU

EDREMİT'TE ÇOCUK BAYRAMI SEVİNCİ

Haber Gündemi

77,8 milyon dolarlık uçak İstanbul'da
THY reklam filmi Süper Bowl finalinde yayınlandı
Toplu taşımada sivil denetim uygulaması başladı
Başkan Kılıç: Kağıthane yatırımcıların gözdesi oldu