YAZARLAR

Tüm Yazıları Hamit Demir

Otto Van Homer tam karşılarında kendilerine bakıyordu

24.05.2017 17:11

Otto Van Homer, iflah olmaz bir seviyesizdi.

Otto Van Homer tam karşılarında kendilerine bakıyordu. 
 
Otto Van Homer, iflah olmaz bir seviyesizdi. Aslında ergenliği kazasız belasız atlatabilmişti, ancak üniversite yıllarında Erasmus programı vasıtasıyla Almanya’ya gitmek gibi bir hata yapmış, orada 6 ay yaşadıktan sonra ülkesine geri döndüğü ilk gün bir dolmuşta yaşadığı kültür şokundan ötürü balataları yakmıştı. Ergenlik hali iyileştirilemez şekilde kişiliğine saplanıp kalmış, tıbbın çaresiz kaldığı ender vakalardan biri olarak tıp tarihine geçmişti. İsmini delirdikten sonra bile süren Alman hayranlığının etkisiyle Otto Van Homer olarak değiştirmiş ve o günden sonra gerçek ismini yanında söylemeye cüret eden herkesi buna pişman etmişti. En etkili silahı ise…. Aforizmalarıydı. Kendi devleti halkının genel kültür seviyesini korumak için onu sınırdışı etmiş, ancak sınırdışı edildiği her ülke potansiyel tehlikeyi farkedip aynı yönteme başvurduğu için Otto Van Homer ülkeden ülkeye top gibi sekmişti. Adeta uluslararası bir fenomen olmuştu. Şimdi ise burada, Peter’ların evinde Orlando ile Peter’a ecel terleri döktürüyordu.
 
“Niye izin vermiyosun yoluna kuş konmasına, niye izin vermiyorum yoluma kuş konmasına, niye kimseler izin vermez yollarına kuş konmasına..”
 
diyerek ilk aforizmasını sıktığında, Orlando kendine geldi. İlk tepkisi “Hay aksi şeytan!” oldu. Aforizma onu beklediğinden kötü etkilemiş, beyni bir an için hissizleşmişti. Acilen birşeyler yapmaları gerektiğini biliyordu, yoksa bu güzel hayatları burada son bulabilirdi. Sersemlemesine rağmen çalışmaya zorladı kafasını. Zaman kazanma umuduyla da “pardon abi ne dediniz, anlayamadım” deme gafletinde bulundu.
 
“Firtinada ic organlari etrafa sacildiktan sonra, kargalarin samar oglanina donmus bir korkuluk dusunun. Iste o benim”. dedi Otto Van Homer. “Kendini tanıtmaya çalışıyor” diye düşündü Orlando, halbuki buna gerek yoktu. Gözlerinin önünde şekiller dönmeye başlamıştı şimdi. Peter ise ilk şoku atlatamamış gibiydi, hala kaskatı kesilmiş bir şekilde Otto Van Homer’a bakmaktaydı. Ya da aforizmalar onu daha kötü etkilemiş olabilir miydi? Orlando ipleri eline alması gerektiğine karar verdi ve sert bir şekilde silkeledi arkadaşını. “Kalk hadi, kaçıyoruz.” dedi. “Robotunu çağır, yem olarak onu önüne atacağız!”
 
Peter biraz sersem bir şekilde kendine gelme işaretleri sergiledi. “Robot! Gel buraya” diye viyakladı. Orlando koluna yapışıp kendisini çekiştirmeye başladığında ise panikledi. “Yalnız bir dakika, bir dakika!” dedi. “Kapı çalındı. Evi böyle bırakıp nasıl giderim!” Orlando kendini tamamen hayatta kalma güdüsüne teslim ettiğinden ötürü yanlış anlayarak “Gelince bakarsın kim olduğuna, şimdi acelemiz var!” dedi. Ve mutfaktan çıkan robota doğru dönen Otto Van Homer’ın yanından hızlıca sıvışarak kendilerini merdivenler vurdular.
 
Otto Van Homer gözlerini robota, robot ise gözlerini elinde hazırladığı goralıyı tutarak Otto Van Homer’a dikmişti. Bir süre bakıştıktan sonra Homer bir aforizma sıktı: “Napıyosunuz bre modern köleler!” Robot bir tepki vermeden bakmayı sürdürdü. Homer, aforizmasından yeteri kadar etkilenmeyen varlığa sinirlerenerek ikinci aforizmayı patlattı: “Dişi sinek bile görsen kaçacaksın”.. Robot titredi. Elindeki goralıyı düşürerek, değişik mekanik seslerin eşliğinde yere yığıldı. Yüzüne rahat bir sırıtış yayılan Otto Van Homer, kendi kendine “İnsanlara imkan vermicen arkadaş” diyerek kapıdan dışarı yöneldi.

Yerel Haberler

Yerel

ŞEHİDİMİZİ GÖZYAŞLARIYLA UĞURLADIK

Yerel

RENKLİ HASAT

Yerel

KÜÇÜK SANAYİ KOOPERATİFİNDE MALİ GENEL KURUL

Yerel

YAĞMURDA KAYAN OTOMOBİL TAKLA ATTI

Yerel

OKUL BAHÇELERİ OTOPARKA DÖNÜŞTÜ

Yerel

AYVALIK'TA 58 BİN 848 SEÇMEN OY KULLANACAK

Yerel

BURHANİYE BELEDİYESİ'NDE PERSONELE SAĞLIK TARAMASI

Yerel

‘GÖKÇEYAZI BU DÖNEM ÇOK ŞANSLI'

Yerel

‘EKONOMİ DEVLERİ BORÇ ERTELEME İSTİYOR'

Yerel

KABAKLI: DAVAMIZ, ÜLKE VE MİLLET DAVASIDIR

Yerel

TEZCAN, ESNAF TEMSİLCİLERİ VE MUHTARLARLA BULUŞTU

Yerel

KARESİ'YE 5 KİLOMETRELİK BİSİKLET YOLU