Bunları da Beğenebilirsiniz

TÜM: KARAKOÇ BARAJI EKOLOJİK YAPIYI BOZACAK

Ayvalık Karakoç Barajı yapımı için belirlenen alanın bölgenin ekolojik yapısını olumsuz etkileyecek olması sebebiyle CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm, TBMM’de Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu tarafından cevaplandırılması üzere, soru önergesi verdi

Ayvalık’ın Altınova Mahallesi'nde bulunan Karakoç Barajı yapımı için belirlenen alanın; yüzde 80'inin zeytinlik alandan oluşması, barajın bölgenin ekolojik yapısını olumsuz etkileyecek olması, zeytinliklere vereceği zarardan dolayı tarım faaliyetlerini etkilemesi gibi gerekçelerle bölge halkından ve çevrecilerden yoğun tepkiler gelmesi nedeniyle CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu tarafından cevaplandırılması için soru önergesi verdi. Tüm’ün önergesinde şu sorular yer alıyor:

“%80’İ ZEYTİNLİK OLAN ALANA BARAJ YAPMAK ŞART MI?”

Karakoç Barajı’nın Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) sürecinin son durumu nedir? Baraj yapımının ihaleye çıkarıldığı iddiaları doğru mudur? Barajın yüzde 80’i zeytinliklerden oluşan verimli bir ovaya yapılmasının gerekçesi nedir? Barajın bölgedeki ekolojik yapıya ve biyolojik çeşitliliğe ne tür etkileri olabileceği üzerine bir çalışma yapılmış mıdır? Doğal dengenin bozulması ve doğaya verilen zararın telafisi mümkün olacak mıdır? Barajın zeytinlikler ile yöredeki tarımsal faaliyetlere vereceği zarar nasıl telafi edilecektir? Bölge halkının geçim kaynağı olarak tarımın bitmesi durumunda halk yaşamını nasıl sürdürecektir? Baraj yapımına ilişkin bölgedeki 17 mahalle muhtarının, ÇED toplantılarında halkın ve çevrecilerin itirazları hangi gerekçelerle dikkate alınmamaktadır? Bölge halkının Kaymakamlığa ve Bakanlığınızın ilgili birimlerine yaptığı şikayetler neden reddedilmektedir? Karakoç Barajı Altınova kesiminde yaklaşık 30 yıl boyunca devam eden kıyı erozyonunu artıracak mıdır? Buna ilişkin bir çalışma yapılmış mıdır?

BELEDİYESİNİN 2018 PROJELERİ

BALIKESİR EMITT'TE

KAZDAĞLARI'NIN SOĞUK GÜZELLİĞİ FOTOĞRAF KARELERİNE YANSIDI

TÜİK'in Yaşam Memnuniyeti Araştırması'nın sonuçları açıklandı

Çok Okunanlar

Ankara Marka Festivali kapılarını açtı

Teknoloji devlerini geride bıraktı

Otogazda indirim bekleniyor

Marmaris'in birbirinden güzel koyları

Burada çocuklar öğrendiklerini velilere öğretiyor

Beyaz eşya rekor kırdı

Haber Gündemi

77,8 milyon dolarlık uçak İstanbul'da
THY reklam filmi Süper Bowl finalinde yayınlandı
Toplu taşımada sivil denetim uygulaması başladı
Başkan Kılıç: Kağıthane yatırımcıların gözdesi oldu
İstanbul'a yeni bir çocuk üniversitesi geliyor
Göçmenlere THY'den bilet müjdesi
Hamburgerin anavatanında gözleme
Internet bağımlılığı sizi hayattan soyutlamasın

Son Eklenenler

Camilere standart geliyor
PokemonGo, 2016'da Facebook'u da salladı!
İşte Taksim'e yapılacak cami
Silivri'deki bu lisenin coğrafya dersliğinde yok yok