Çok Okunanlar

KILIÇDAROĞLU’NDAN ERKEN SEÇİM ÇAĞRISI

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İçişleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırılan Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’ı ziyaret etti. Kılıçdaroğlu, "sen belediye başkanlarını görevden alıyorsun, istifa ettiriyorsun. Gel oralarda seçim yapalım, demokrasinin namusunu kurtaralım dedim.

İçişleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırılan Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’ı ziyaret eden Kemal Kılıçdaroğlu, ziyaretin ardından Belediye Başkanlığı önünde toplanan kalabalığa hitap etti. Kılıçdaroğlu,’’ FETÖ’yle ilgili ihbar var. Belediye başkanı FETÖCÜ diye. 18 ay geçmiş. Belediye başkanımız diyor ki, soruşturun. Pasaportumu iptal ettiniz, eşimin pasaportunu iptal ettiniz. Çocuğumun pasaportunu iptal ettiniz. Soruşturun diyor, ancak 18 aydır tık yok. Niçin? Dosyada bir şey yok. Ama bir ihbar var, suçlayacaklar. Bize yapılan şu, Balyoz’da, Ergenekon’da ne yapıldıysa şimdi bize aynı taktik. Biz susmayacağız, kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz. FETÖ’ye kaynak aktarıldığı iddiası var. Ben Beşiktaş’tan çok net şunu söylüyorum. Bu belediyeden, bizim belediye başkanımızdan 1 kuruş FETÖ’ye para aktarıldıysa gelir önce ben belediye başkanını görevden alırım. Bir şeyden asla ve asla ödün vermeyiz. Ahlaktan. Kul hakkı yiyenden asla ve asla yarar olmaz. Ahlak ve kul hakkını sonuna kadar savunuruz. Her kuruşun hesabını vermek bizim namus borcumuzdur. Yeri ve zamanı geldiğinde her kuruşun hesabını veririz.’’ şeklinde konuştu.

“DEMOKRASİNİN NAMUSUNU KURTARALIM”

Erken seçim çağrısı yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,’’ Dedim ki, sen belediye başkanlarını görevden alıyorsun, istifa ettiriyorsun. Gel oralarda seçim yapalım, demokrasinin namusunu kurtaralım dedim. Belediye başkanı istifa ettiyse seçim yapalım dedim. Cesaret edip seçime gidemediler. Madem öyle, Beşiktaş’tan bir kez daha sesleniyorum. Cesaret ediyorsanız, gelin yerel seçimleri bir an önce yapalım. Efendim Anayasa izin vermez, Anayasayı değiştirelim. Milletin iradesinden kimse kaçmamalı’’ ifadelerini kullandı.İHA

KILIÇDAROĞLU'NDAN BALIKESİR MİTİNGİ

İNCE BALIKESİR'DEN ENİŞTE OYU İSTEDİ

TÜRKİYE ŞAHLANACAK

BİGADİÇ ET VE SÜT FESTİVALİ RENKLİ GEÇTİ

İPLERLE RESİM YAPTILAR

DURSUNBEY'DE 23 NİSAN COŞKUSU

EDREMİT'TE ÇOCUK BAYRAMI SEVİNCİ

Haber Gündemi

77,8 milyon dolarlık uçak İstanbul'da
THY reklam filmi Süper Bowl finalinde yayınlandı
Toplu taşımada sivil denetim uygulaması başladı
Başkan Kılıç: Kağıthane yatırımcıların gözdesi oldu