Çok Okunanlar

AKIN’DAN TÜRK TABİPLER BİRLİĞİ’NE DESTEK

TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Türk Tabipler Birliği’ne destekte bulundu

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmasında Türk Tabipler Birliği’ne destekte bulundu. Akın’ın konuşmasında şu ifadeler yer aldı:

“Sayın Başkanım, ben hekim değilim ama gördüklerimi ve bildiklerimi burada söylemek istiyorum. Bakın, Türk Tabipleri Birliği, AKP'nin sağlık alanını piyasalaştırmasının hep karşısında durdu; hekimlerin çalışma şartları, özlük hakları konusunda hep büyük bir mücadele verdi. Hekimleri ayaklar altına alınmaya çalıştıkça Türk Tabipler Birliği başını hep dik tuttu. Akıllarını asla bir zihniyete, iktidara teslim etmeyen Tabipler Birliği neredeyse ülkenin bütün kurumlarının itibarını sarsan AKP Hükûmetinin hep hedefinde oldu. Bu onurlu kurum için sırf düşüncesini açıkladı diye günlerdir sözlü bir linç kampanyası var ve bu sabah da Türk Tabipler Birliği’nin üyeleri maalesef gözaltına alındı. Anayasa'ya göre yurttaşlarımız düşüncelerini açıklayabilir ve bu suç değildir. Yaşama hakkını savunan hekimlik gözaltına alınamaz. Türk Tabipler Birliğinin yanındayız.”

KILIÇDAROĞLU'NDAN BALIKESİR MİTİNGİ

İNCE BALIKESİR'DEN ENİŞTE OYU İSTEDİ

TÜRKİYE ŞAHLANACAK

BİGADİÇ ET VE SÜT FESTİVALİ RENKLİ GEÇTİ

İPLERLE RESİM YAPTILAR

DURSUNBEY'DE 23 NİSAN COŞKUSU

EDREMİT'TE ÇOCUK BAYRAMI SEVİNCİ

Haber Gündemi

77,8 milyon dolarlık uçak İstanbul'da
THY reklam filmi Süper Bowl finalinde yayınlandı
Toplu taşımada sivil denetim uygulaması başladı
Başkan Kılıç: Kağıthane yatırımcıların gözdesi oldu