Çok Okunanlar

Trump dönemi resmen başlıyor

Beyaz Saray’da bugün Barack Obama ve eşi Michelle Obama’yı ziyaret ettikten sonra yapılacak yemin töreninden ardından resmen ABD başkanlığı görevine başlayacak olan Donald Trump’la birlikte, yalnızca ABD’de değil, tüm dünyada yeni bir dönem başlayacak.

"Benim başkanım değil"

Şimdiye dek en az kamuoyu desteği alarak seçilen tek ABD Başkanı da olan Trump, göreve başladığının ertesi günü başkent Washington DC’de, "benim başkanım değil" temeline dayalı protesto gösterisinde bir milyona yakın kadın tarafından protesto edilecek.

Trump, ABD başkanlığı görevini hem kutlamalar hem de protestolar gölgesinde devralacak. Donald Trump ve eşi Melania bugün Türkiye saati ile 17:30’da Beyaz Saray’da son saatlerini yaşayan Barack Obama ile eşi Michelle Obama tarafından kabul edilecek.

Yemin TSİ 20:00'de

Daha sonra Trump ve Obama eşleriyle birlikte yemin töreninin yapılacağı Kongre binasına gidecekler.

Trump, Türkiye saatiyle 20:00'de Kongre binasının önünde kurulan platformda Anayasa Mahkemesi Başkanı’nın huzurunda yemin edecek. Trump, yemin töreninin ardından bir de konuşma yapacak.Trump daha sonra yardımcısı MikePence ile birlikte Pensslyvania caddesinde yaklaşık iki buçuk kilometrelik yürüyüşe katılacak.

100 günlük direniş

ABD’de 8 Kasım’da yapılan seçimlerde, Demokrat Parti adayı Hillary Clinton’da daha az oy almasına karşın, seçici kurul üyelerinden daha çok aldığı için yeni başkan seçilen Donald Trump, başkanlığının ilk 100 gününde ciddi bir direniş ile karşı karşıya kalacak.

New York’ta Trump Uluslararası Otel ve Kulesi önünde dün akşam binlerce kişinin katıldığı protestoda duyurulan "100 günlük direniş" boyunca, ABD’nin yeni yönetimine ilişkin her türlü ayrılıkçı, baskıcı, özgürlük kısıtlayıcı tutum yada yaklaşım yetkili makamlara rapor edilecek.

KILIÇDAROĞLU'NDAN BALIKESİR MİTİNGİ

İNCE BALIKESİR'DEN ENİŞTE OYU İSTEDİ

TÜRKİYE ŞAHLANACAK

BİGADİÇ ET VE SÜT FESTİVALİ RENKLİ GEÇTİ

İPLERLE RESİM YAPTILAR

DURSUNBEY'DE 23 NİSAN COŞKUSU

EDREMİT'TE ÇOCUK BAYRAMI SEVİNCİ

Haber Gündemi

77,8 milyon dolarlık uçak İstanbul'da
THY reklam filmi Süper Bowl finalinde yayınlandı
Toplu taşımada sivil denetim uygulaması başladı
Başkan Kılıç: Kağıthane yatırımcıların gözdesi oldu